2016. április 24., vasárnap

Jennifer A. Nielsen: A hamis herceg (Hatalom-trilógia 1.)

Kiadó: Könyvmolyképző
Oldalszám: 342
Kiadás éve: 2014
Eredeti cím: The false prince
Fordította: Szujer Orsolya

Értékelés: 5

Fülszöveg:
Egy merész terv borzalmas útra és az árulás szélére sodor egy árva fiút. 
Carthya királysága polgárháború szélén áll. Hogy egyesítse a széthúzó népet, Conner, egy nemesember a királyi udvarból, ravasz tervet eszel ki: kitanít egy árva fiút, hogyan adja ki magát a király rég elveszett fiának, és bábhercegként trónra ülteti. 
Négy árva verseng a szerepért, köztük a makacs Sage is. Sage tudja, hogy Conner szándékai nem éppen nemesek, de mivel saját élete is cérnaszálon függ, nem tehet sokat – el kell érnie, hogy Conner őt válassza, vagy nem kerül ki élve a kalandból. 
Ahogy Sage az omladozó árvaházból Conner bámulatos birtokára kerül, egyre több hazugságra és árulásra derül fény, míg végül az igazság is kiderül, ami Conner minden tervénél veszélyesebbnek bizonyulhat. 
Hihetetlen kaland tele veszéllyel, izgalommal és hazugsággal. Az utolsó oldalig fogva tartja az olvasót.


Értékelés:
Már mikor megjelent a könyv, akkor felkeltette az érdeklődésemet, hiszen ez nem egy mindennapi vörös pöttyös. 
A hamis herceg egy középkori környezetben játszódik, egy kitalált helyszínen, Carthya királyságában, ami nagy erőkkel egy polgárháború felé tart, ugyanis a királyi család tagjai halottak. Ám egy nemesnek, Bevin Conner-nek egy igen érdekes ötlete támad: a rég eltűnt herceget, Jaron-t akarja a trónra ültetni, méghozzá úgy, hogy három árva fiút betanít királyi sarjnak, és végül, aki legjobban teljesít a próbáin, azt választja.
Bevallom, olvasás közben visszajött az az érzés, ami
A Párválasztónál is megtalált. Mert tulajdonképpen a két történet ilyen szempontból annyira nem különbözik egymástól. Itt is a koronáért megy a harc, a fiúkat is megtalálják azok a dilemmák, amik a lányokat is; szövetkezzenek egymással, vagy inkább valamiféle csellel szerezzék meg a hatalmat?, milyen módon szerettessék meg magukat?, stb. 

A szereplők kidolgozottak, egy-két kivételen kívül. Például Roden álláspontja a hercegségért való küzdelemnél nem volt teljesen világos, mert míg Tobias minden erejével a trónt akarta, Sage meg gyakorlatilag biztos volt benne, hogy ő lesz a herceg, Roden csak úgy volt, és néhányszor beszélt a céljairól, hogy ő mit tenne, ha ő kapná meg a hatalmat.
A másik furcsa szereplő Imogen volt. Ő eléggé titokzatos egy alak, szerintem még nem tudtunk meg róla mindent. Ennek ellenére kedveltem őt, mert bátor volt és kedves.

Sage karaktere és megszólalásai engem akarva-akaratlanul Will Herondale-ra emlékeztettek. A szarkasztikussága, a hozzáállása, néhol teljesen olyan volt, mint az övé.
A szolgálók közül a kedvencem Mott volt, mert ő tulajdonképpen mindig Sage javát akarta valamilyen módon, még ha néha kissé apáskodóan viselkedett is.

Mindent összevetve, ez egy nagyon jó könyv volt, komolyan, alig tudtam letenni. A hamis herceg egy igazi gyöngyszem a YA-ok között. Szóval ha úgy gondolod, hogy minden vörös pöttyös klisés, és szerelemi történetet dolgoz fel, akkor tévedsz! Ékes példája ez a könyv is. Persze, itt is van egy kis romantikus vonal, de egyáltalán nem ez a fő szál. A következő részt is el fogom olvasni, de még kicsit várok vele, mivel ennek még le kell ülepednie. Úgy érzem azzal csak elrontanám az olvasásélményt, ha most rögtön hozzákezdenék.

Az írónőről

Jennifer Nielsen a New York Times bestsellerszerzője. Utah északi részén született és nevelkedett. Jelenleg is ott él férjével, három gyerekével és a kutyájával. 
Főbb művei:Az Ascendance-trilógia, a Hatalom-trilógia, és a Mark of the Thief sorozat.
Forrás: http://www.jennielsen.com/about2

Kiknek ajánlom?
Azoknak, akik szeretik a középkori környezetben játszódó történeteket, és akik A Párválasztót is kedvelték. 12-14 éves kortól ajánlott. 

Képek forrása: WeHeartIt, Google.hu

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése