2015. december 31., csütörtök

Így telt az évem - 2015 könyvekben


Sziasztok!
Eredetileg nem terveztem évösszegző bejegyzést, de molyon már többször is láttam ezt a "2015 könyvekben" kérdéssort, ezért úgy döntöttem, hogy én is megcsinálom, csak én itt a blogomon. 

1. A legjobb könyv, amit 2015-ben olvastál
Ne, ne...Ilyet ne kérjetek tőlem! Idén sok új műfajjal volt lehetőségem megismerkedni, ezért tulajdonképpen minden kategóriából van egy kedvencem. De a top 5: (azt azért zárójelben megjegyezném, hogy nem feltétlenül az 1. a "legkedvencebb" könyvem, tulajdonképpen, ami ide bejutott, az minden a legjobbak között van)
  1.  Gimesi Dóra-Jeli Viktória-Tasnádi István-Vészits Andrea: Időfutár 1.-6.
  2. Rob Reger-Jessica Gruner: Emily the Strange 1.-2.
  3. Erin McCahan: Szerelem és más fura szavak
  4. Bosnyák Viktória: Klott Gatya, ne fárassz!
  5. Rick Riordan: A villámtolvaj, Szörnyek tengere
De ezen kívül még rengetek jó könyvet olvastam.


2. A legjobb folytatás, amit 2015-ben olvastál
Hmm, hmm.... A folytatások közül annyira nem tudok kiemelni semmit, talán ez azért is lehet, mert általában egy sorozatból nekem mindig az 1. rész a kedvencem. Mégis, Leiner Laurától az Illúziót mondanám meg a talán Rachel Hawkins-tól a Démonüveget.

3. A legnagyobb csalódás
Hát ez elég érdekes, mivel a jelenleg általam olvasott könyv, A kör, eddig nem igazán olyan, amire számítottam. De mivel ez nem 2015-ös olvasmány (mármint úgy értem, hogy a befejezése át fog csúszni 2016-ra), ezért helyette inkább Holly Smale: A lány, akit soha senki nem vette észre c. könyvét mondom ide. 

4. A legnagyobb meglepetés
Mary E. Pearson: Az imádott Jenna Fox. Nem, egyáltalán nem ilyenre számítottam, de azért örülök, hogy elolvashattam ezt a  könyvet, ezáltal is többnek érzem magamat.

5.  Kedvenc új szerző
Böszörményi Gyula! Már hallottam más, pozitív kritikákat róla, de idén volt szerencsém megbizonyosodnom róla - őt tényleg egy hihetetlenül tehetséges író! Jövőre tervezek még tőle olvasni.

6. Legújabb kedvenc karakter
Sophie Mercer, a Hex hall-ból. Mint már a top 5 kedvenc főszereplőm bejegyzésemben is írtam, ő egy vakmerő, jó humorral megáldott lány, aki a végletekig kiáll a barátaiért. Már nagyon várom a trilógia 3. részét, mert nagy függővég volt a 2. kötet végén.

7. Egy könyv, amin sírtál
Fehér Klára: Bezzeg az én időmben c. regénye. A vége az valami...elképesztően szívfacsaró!

8. Egy könyv, ami boldoggá tett
Több ilyen is volt, de Jeff Kinney-től az Egy Ropi naplója c. könyvet emelném ki (vagyis azokat a köteteket, amiket eddig olvastam), mert ezeket rendszerint egy délután alatt kiolvastam és mindig nagyon sokat nevettem rajtuk.

9.  A kedvenc filmadaptáció, amit idén láttál
Idén nem láttam egyet sem, szóval ez most üresen hagyom.

10. A legszebb könyv, amit idén vásároltál
Egyértelműen a Ne érints. Gyönyörű az a borító, komolyan, gyönyörű! És persze a Leányrablás Budapesten borítója sem utolsó.

11. Mely könyvet szeretnéd elolvasni év végéig?
Hát már semelyiket :D

12.  Új megjelenés, amit még nem olvastál, de szeretnél.
Böszörményi Gyula: A  Rudnay-gyilkosságok. Már sok jó véleményt olvastam róla, jövörőe szeretnék rá mielőbb sort keríteni.

13. Legjobban várt megjelenés az év második felére
Rachel Hawkins: Hex hall 3. - Spell bound. Már szeretném tudni mi lesz a vége, hiszen, mint már említettem nagyon nagy függővége volt.

Ennyi lett volna ez a kis összegzés, köszönöm, hogy elolvastátok.
Boldog új évet kívánok!

2015. december 28., hétfő

Leiner Laura: Illúzió (Bexi 3.)

Kiadó: L&L kiadó
Oldalszám: 424
Kiadás éve: 2015
Eredeti cím: -
Fordította: -

Értékelés: 4,5


Fülszöveg:
Bexi – civil nevén Budai Rebeka – második albumának sikere, egy londoni út és a Nagy Márkkal való el sem kezdődött kapcsolatának vége után hirtelen elveszti a talajt a lába alól. Geriben csalódnia kellett, Márk szóba sem áll vele, de talán a zenei sikertelenségtől rendül meg leginkább. Szerencsére még mindig mellette áll a családja, valamint Anti, Evelin, Körte, az agyontetovált menedzser, és a Fogd be Aszád vérbeli trolljai. Így a szakmai és magánéleti mélypont sem tarthat sokáig…

SPOILERT TARTALMAZ!
Értékelés:
Hűha...Ez most egy igazán ütős rész volt Laurától, szó se róla! Az előző kötetben kicsit csalódnom kellett, viszont ez volt a legjobb rész az eddig megjelentek közül. Mielőtt rátérnék részletesen a regényre, szót ejtenék egy kicsit arról, hogy milyen hatással volt a könyvre a kiadóváltás. Először is, a borító szerintem szörnyen ronda. Az eddig letisztultak után most egy giccses, nonfiguratív mintákkal telit kaptunk. Én már nem is reménykedem abban, hogy a következők jobbak lesznek, hiszen ezek is ezt a dizájnt fogják követni. A könyv belseje is megváltozott. A betűtípus ugyan nem, de a fejezetek számait már más, túl "kézírásos" betűtípussal írják. Eddig nekem kifejezetten tetszett, hogy a fejezetek elején oldalt van egy szám, de így már ez is elveszett. A lapok sokkal vékonyabbak lettek, annyira, hogy átlásztik a túloldalról a szöveg. Egyszóval ha a regény minőségét is értékelnem kellene, akkor az 5/3 lenne. Na de térjünk rá a lényegre, vagyis a tartalomra.
Az események szinte onnan folyatódnak, ahol abbamaradtak, ám érződik, hogy Bexi pesszimizmusa és érezzük, hogy hamarosan "robban a bomba". Őszintén szólva a kedvenc részem az volt, amikor az  apukájánal "rehabilitálódott". Nem volt túlrészletezve, de szerettem azokat a nyugalmas napokat, ott nem volt pörgés, mint Pesten. Ez a rész olyan volt számomra, mint a legelső. Tele cselekménnyel, poénokkal, meg persze Nagy Márkkal. Bár néha azért már elegem volt abból, ahogy egymást húzták Bekivel. Komolyan olvastam a sorokat, amik nem voltak viccesek és a túloldalra pillantva azt vettem észre, hogy még ott is ezen pattognak. De azért jó látni, hogy kezdenek alakulgatni közte és Beka között a dolgok. A másik fiú, Geri viszont... Az elmélete, miszerint Geri nélkül nincs Bexi, Bexi nélkül nincs Geri nagyon taszító. Mert ugyan igaz, de míg főszereplőnk azért lett híres, mert írt az exéről egy dalt, a fiú úgy lett híres, hogy felhasználta egy hazugságban a volt barátnőjét. Geri után pedig a másik idegesítő karakter Pí volt, aki ebben a részben még inkább megmutatja a gonosz oldalát. Mondjuk nekem végig nyilvánvaló volt, hogy Bexit akarja a csapatába és nem Márkot, akkor is...Amit a végén csinált az elég brutális.
Őszintén szólva az sem igazán tetszett, hogy kb. minden fejezet vége valami ilyesmi volt: "De akkor még nem tudtam mi vár rám másnap", vagy "akkor még bele sem gondoltam, hogy ennél is van rosszabb" és hasonlók. Nekem nem tetszett, hogy mindig valami negatívumot vetít előre, felkészítve az olvasót a legrosszabbra. 
És kövezzetek meg, de engem Aszádék egyszerűen idegesítettek. Oké, örülök, hogy most összejött nekik minden, befutottak, de ennyi. Néha már fájt a butaságuk.
Az sem igazán tetszett, hogy Laura Bexit milyen felnőttesnek állítja be, egy-egy magvas beszélgetés után Körtével. Mert nem, szerintem Rebeka egyáltalán nem ilyen, jó, van egy-két jó gondolata, de ennyi. Inkább ne erőltessük bele, egy bölcs, okos, előrelátó 17 éves szerepébe.

Ebben a részben igazán megszerettem Evelint. Bekivel mindig kisegítették egymást, ha baj volt, örülök, hogy végre lett főszereplőnknek egy legjobb barátnőszerűsége. Daniella pedig, aki a sztori vége felé jött képbe... Nem tudom, kicsit durva volt néha, dehát ő nagyszájú lánynak lett megírva.
A műveltségi vetélkedő pedig, háát... Szerintem ez nem annyira a zenei tudásra ment rá, hanem arra, hogy egymást mennyire ismerik a kiadók énekesei egymást. Ez a rész jól volt megírva, tetszettek a feladatok. (De azért kár, hogy Körte igazi nevét nem tudtuk meg). És mondjuk a vetélkedő neve is lehetett volna kreatívabb.
A vége pedig természetesen függővég és gondolom nem lepek meg senkit azzal a kijelentésmmel, hogy megint brutális. Bár az igazat megvallva, nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy ez csak azért van, hogy bebiztosítsa a következő regény sikerét, de Leiner Laurea marketingjét nem itt és most akarom kitárgyalni.

Kiknek ajánlom?
Azoknak, akiknek az előző részek is tetszettek, mert is lett olyan jó, mint a Késtél és a Hullócsillag.

2015. december 21., hétfő

Karácsony book tag

Sziasztok!
Bár még nem vagyok annyira karácsonyi hangulatban, úgy döntöttem ma kitöltöm ezt a tag-et (ki tudja, talán ez is segíti a ráhangolodást), melyet erről az oldalról "loptam".



1. Várakozás - a karácsony igazi izgalma!
Melyik könyv(ek) megjelenését várod idén legjobban?
Jelenleg egyikét sem, de majd jövőre! Hex hall 3., Párválasztó 5., és még egy csomó jó könyv!

2. Karácsonyi dalok, énekek
Egy könyv vagy író, aki/ami ha szóba kerül, akkor csak dicshimnuszokat tudsz zengeni róla?
Nagyjából ez az összes kedvenc könyvemnél így van. Írót annyira nem tudok mondani, talán Böszörményi Gyula, akinek a könyvei szinte mindig telitalálatok a könyvek közül kiemelném a Bűbájtalant, az Időfutárt és egy friss kedvencemet, a Szerelem és más fura szavakat, de ezeken kívül még sok ilyen könyv van.


3. Mézeskalács házak
Melyik könyvnek vagy sorozatnak van a legjobban felépített világa?
Hmm...Talán az aktuális olvasmányomnak, a Percy Jackson és az Olimposziak sorozatnak. Már a tábor felépítése is tetszik, hogy minden isten és istennő gyermekének külön bungalója van, de úgy önmagában is kidolgozott világról van szó. De a legtöbb disztópiai világ id rendesen fel van építve, például a Párválasztó,  Az éhezők viadala stb.

4. A karácsonyi ének
Kedvenc karácsonyi klasszikusod vagy egy karácsonyi könyv, amit nagyon el akarsz olvasni.
Nem tudom, nekem nem szokásom karácsonykor karácsonyi könyveket olvasgatni, ugyanolyan témájú regényeket keresek ilyenkor is, mint máskor.

5. Karácsonyi édességek
Melyik könyvet szeretnéd megkapni karácsonyra?
Az összeset, ami a kívánságlistámon szerepel :D Viccet félretéve, idén 3 könyvet kapok: A kör, Illúzió és az Időfutár 6.

6. Gyerták az ablakodban
Melyik könyvtől érzed azt a puha, bolyhos, meleg átölelős érzést?
Nem igazán váltott ki még ilyen érzelmet belőlem könyv, talán a Szent Johanna Gimitől vannak hasonló érzelmeim.

7. Karácsonyfa meg a díszek
Melyek a kedvenc karácsonyi borítóid?
























Mind a kettő arról a blogról származik, ahonnan a kérdések is vannak. Szerintem ezek nagyon szépek.

8. Karácsony öröme
Mi a kedvenced a karácsonyban és/vagy melyek a kedvenc karácsonyi emlékeid?
Hogy együtt van a család, és úgy összességében az egész ünnepi forgatag. Fényben úszik a belváros, a karácsonyi vásár. És az a meg nem magyarázható hangulat! Csodálatos! Na meg a sütik...

Kihívottaim:
Évi és Petus
Zeyna
Hilla


Ezúton szeretnék mindenkinek áldott, békés, boldog, könyvekben gazdag ünnepeket kívánni!

Képek forrása: WeHeartIt, moly.hu, Google

2015. december 6., vasárnap

Erin McCahan: Szerelem és más fura szavak

Kiadó: Kolibri
Oldalszám: 424
Kiadás éve: 2014
Eredeti cím: Love and Other Foreign Words
Fordította: Vereckei Andrea

Értékelés: 5

Fülszöveg:
Mennyi mindent jelent az a szó, hogy klassz? És a pofa be? Josie, aki a legjobb indulattal is zseninek tűnik, úgy érzi, egész nap josie-ra fordít, hogy értelmezni tudja gimis osztálytársai, családtagjai vagy az egyetemi tananyag mondatait. Na meg kombinál és komplikál: vajon honnan tudjuk, ha készen állunk a szerelemre? És ki tudhatja jobban, hogy ki illik a nővérünkhöz – ő vagy mi? Miféle az a testvéri szeretet, ha a titkos naplóból lopott szerelmes levéllel tartják sakkban a másikat? És vajon ér ilyenkor egy WC-n ülős képet meghekkelni?

Értékelés:
Mikor kikölcsönöztem ezt a könyvet a könyvtárból jóformán semmit sem tudtam róla. Ám amikor itthon elolvastam a fülszövegét határozottan érdekesnek tűnt. 
A főszereplőnk, Josie, egy 15 éves lány, rendkívül magas IQ-val, egyszerre jár gimiben és egyetemre, amit elsőre kicsit furcsa volt, de a végére megszoktam. Legjobb barátja Stu, a hasonló helyzetben lévő srác, aki kicsit idősebb Josie-nál, talán 17 lehet. Mostanság sok könyvben találkozom ilyen kapcsolatokkal, amikor valakik születésük óta a barátok (ez általában fiú-lány barátság), rendkívül szoros köztük a kapocs, olyannyira, hogy valakik már azt hiszik, hogy unokatestvérek. Személyesen még nem tapasztaltam ilyet, ám mivel az olvasmányaim nagy része ifjúsági regény, tudom, hogy az esetek 90%-ában a szerelmi háromszög egyik tagja ilyen gyerekkori barát. Megnyugtatok mindenkit, itt ilyenről szó sincs, ám őszintén szólva a történet végét nem ilyennek képzeltem.

Az egész cselekmény ott kezd el bonyolodni, hogy Josie egy nővére, Kate bejelenti, hogy megházasodik. El is viszi a jövendőbelijét bemutatni, ám a családi vacsora nem úgy sül el, ahogy tervezték. Josie-nak hihetetlenül antipatikus Kate vőlegénye, Geoff, véleménye szerint nem a nővéréhez való. Geoff először nekem sem volt egy kedvenc karakter, együttéreztem Josie-val, mert engem is hihetetlenül idegesített egy-két helyen, főleg a spagettis esetnél. 
Tulajdonképpen a regény azt taglalja, hogyan dolgozza fel Josie azt, hogy szeretett nővére feleségül megy valakihez, akit ő nem kedvel. Ám jó kishúghoz méltóán próbálja Kate-et lebeszélni a házasságról, ám ő azzal vág vissza, hogy Josie sosem volt még szerelmes, így nem tudja miről beszél.
Itt történik a második csavar a könyvben, ugyanis Josie elhatározza, hogy akkor ő szerelmes lesz, így már megmondhatja Kate-nek: Geoff nem hozzá való.
Főszereplőnk első szerelme nekem eléggé műnek tűnt, hiszen tulajdonképpen csak "érdekből" állt össze vele, a fent említett ok miatt.
A második szerelme már ígéretesebbnek tűnt, megtudhatta, hogy milyen a "szerelem első látásra".
Viszont ahogy már fent is említettem, én nem ilyen véget gondoltam a könyvnek. Elmehetett volna más irányba, annyira akartam, hogy ez a dolog megmaradjon annak, ami. De végülis nem bánom, hogy így alakult, hiszen Josie emberére akadt, az biztos.

Kiknek ajánlom?
Azoknak, akik szeretik a LOL könyveket, ez hasonló azokhoz, de tulajdonképpen bármelyik 13-15 évesnek, hiszen nincsenek benne durva dolgok, csak nem hétköznapi szavakat használnak.

2015. november 22., vasárnap

Lynn Huggins-Cooper: Mekkora szám a 43 trillió?

Kiadó: Kolibri
Oldalszám: 80
Kiadás éve: 2015
Eredeti cím: How big is 43 quintillion?
Fordította: Kabdebó Flórián

Értékelés: 4

Fülszöveg:
Hány darab nullás van egy googolban?
Hány kockából áll a Rubik-kocka?
Mekkora szám a 43 trillió?
Mi az az isteni szám?
Melyik a legnagyobb szám, amelyik nevet kapott?
Hányféleképpen lehet kirakni a bűvös kockát?
Ismerd meg a nagy és a kicsi számokat, hogy megtudd, milyen hatásuk van az életedre!
Értékelés:
Még mielőtt belevágnék a bejegyzésbe, legszögezném, hogy én szeretem a matematikát. Nem vagyok egy matekzseni (3-4-es vagyok matekból), de szeretem. Mert érdekes, szép és még rengeteg meg nem fejtett problémát tartogat. Csak sajnos az iskolában nem ezt az érdekes részét tanuljuk, és bizonyára nagyon kevesen vannak olyanok, akik ha megkérdezik mi a kedvenc tantárgyuk, akkor azt mondják, hogy a matek.
Még a nyáron jött ez a fellángolásom eme tudomány irányt és elkezdtem ilyen témában könyveket is keresni. A könyvtárban nem találtam ugyan azt, amit szerettem volna, de rábukkantam erre. Nem tűnt túl tudományosnak, de belelapozáskor egy csomó érdekes új fogalommal találkoztam, ezért kikölcsönöztem.

Az egész könyv magával a Rubik kockával kezdődik. Először azt hittem, hogy az egész e köré épül, de nem. (Jó, azt megjegyezném, hogy az utolsó pár oldalon már tényleg csak további Rubik logikai játékokról van szó.) A könyv először taglalja az alapfogalmakat, majd rátér különböző érdekes dolgokra. Ennek ellenére úgy érzem, hogy meglehetősen csapongó, néhol kissé logikátlan a felépítése. Például egyszer a végtelen matematikai értelméről van szó, pár oldallal később pedig már a pénzről és bizonyos filmek költségvetéséről. Tulajdonképpen egy kicsit mindenről szeretne beszélni mindarról, amiben ott a matematika, de ez nem is csoda, hiszen az első fejezet címe rögtön: "Matek a világ!". Ami sajnos, vagy nem sajnos igaz. Ezenkívül megtalálható még benne egy kis fejezet a matematika történetéről és régi, mennyiségeket kifejező szavakról.
De a második részben már érdekes dolgokról olvashattam; aranymetszés, Fibonacci-számok, Pi, palindromszámok. Ne ijedjetek meg a szokatlan szavaktól, bármilyen "komolyan" és tudományosan hangzanak! Sok mindent annyira nem tudhattunk meg róla, de annyit épp igen, hogy ne legyenek számomra ismeretlenek ezek a kifejezések. Ilyeneket szerintem a suliban is kéne tanítani, ha még érítőlegesen is, úgy ahogy a könyv bemutatta őket.

Mindent összevetve nem túl komoly olvasmány, egy óra alatt simán kivégezhető. Arra pont jó, hogy új fogalmakkal bővüljenek ismereteink. 

Kiknek ajánlom?
Mivel a könyv tulajdonképpen gyereknek íródott, elsősorban nekik. Én a 11-13 éves korosztálynak javaslom.

2015. október 23., péntek

Sorozat Tag

Sziasztok!
Most, hogy végre itt a várva-várt őszi szünet igyekszem több bejegyzést írni. A mai egy kicsit off témájú, mert elsősorban a kedvenc sorozatomról lesz szó benne, nem könyvekről. A tag-et Vanilia nonstop könyves blogján találtam.

1. Melyik a kedvenc sorozatod?
A Once Upon a Time (Egyszer volt, hol nem volt)

2. 1-től  10-ig mennyire vagy függő?
Mondjuk 8. Nálam ez is sokat jelent, hiszen én eddig nem voltam valami sorozatbarát, semminek sem fejeztem be az 1. évadát.

3. A barátaid is nézik? Ők is olyan függők, mint te?
Az egyik barátnőm nézte régebben, amikor még adta a tévé. A testvéremmel szoktam nézni, de mást nem ismerek a környezetemben, aki egyáltalán ismerné a sorozatot.

4. Hogy találtad meg a sorozatot?
Már a sokszor hallottam róla molyon meg itt-ott és nyáron elhatároztam hogy ha ennyien dicsérik én is elkezdem. Szerintem nagyon jó döntés volt.

5. Mi volt az első benyomásod a sorozatról és mennyire változott meg miután elkezdted nézni?

Az első rész után egyből azt éreztem, hogy ezt folytatnom kell, mert egyszerűen lenyűgöző! A véleményem azóta sem változott igazán sokat, legfejebb egy-két szereplővel kapcsolatban.


6. Miért szereted a sorozatot?
Mert benne van minden, amit szeretek. A mesék, szerelem, misztikum, ármány, kalandok. Egyszerűen fantasztikus!

7. Ki a kedvenc karaktered?
Hófehérke. Szerintem ő hasonlít hozzám a legjobban. Én is igyekszem kedves ember lenni, mint ő, de hogy teljesen jó legyen valaki az lehetetlen és ez rajta keresztül fantasztikusan van bemutatva.

8. Melyik karaktert kedveled legkevésbé?
Az első évadban gyűlöltem Reginát. Mindenkinek keresztbe tett, de a 3.-4. évadban már teljesen más, inkább segíti Emmmáékat, mint hátráltatja. Rumpelstiltskin-t (Zörgőfürge) sem szerettem annyira, de a stílusa egyre jobban bejött az évadok folyamán, bár most ismét kezd visszaváltozni azzá, akit nem szeretek.

9. Hogyan ölnéd meg a kedvenc szereplődet?
Sehogyan, elvégre a kedvencem. De még a legutálatosabb karaktert sem ölném meg.

10. Kibe vagy belezúgva a sorozatból?
Senkibe.

11. Ha belebújnál az egyik karakter bőrébe, ki lenne az?
Biztos az egyik tündér lennék. Annyira szeretem a Kék Tündért, a jóságát, hogy biztosan az ő "csapatába" szeretnék tartozni.

12. Melyik a kedvenc részed?
Konkréten nincs kedvenc részem, inkább kedvenc évadaim vannak.

13. Melyik a kedvenc évadatod?
A 2. és a 4. évad. A 3.-at is szeretem, akkor amikor képbe kerül Zelena, de a Sohaországos részekből nekem kicsit sok volt.

14. Akkor nézed, amikor a Tv-ben adják vagy felveszed?
Igaz, a Petőfi Tv adja szerda késő este, de én nem ott nézem, hanem online. Így nem kell izgulnom, hogy lemaradok egy részről.

15. Kiknek kellene összejönnie?
Őszintén  szólva nem igazán tudom, hiszen azok már együtt vannak, akiket "össze akartam hozni".

16. Követed a stábot a Twitteren?
Nem, nincs Twitterem.

17. Mi az ami a sorozatra emlékeztet?
Tulajdonképpen maguk a mesék. Már nem tudnék úgy megnézni egy Disney rajzfilmet, hogy ne ugorjanak be bizonyos szituációk a sorozatból.

18. Melyik karakterrel találkoznál szívesen?
Az összessel!


19. Ha találkozhatnál valamelyik színésszel, melyik lenne az?
Hmm...erre ugyanaz a válaszolom, mint az előző kérdésre, de a Reginát alakító színésznővel, Lana Parrillával szívesen beszélgetnék arról milyen volt megformálni a karaktert, mert szerintem piszkosul jól alakítja a Gonosz Királynőt.

20. Melyik színész hasonlít a karakterére?
Ginnifer Goodwin és Josh Dallas, azaz Hófehérke és a Herceg, mert ők a valóságban is házasok.

21. Melyik további sorozatokat ajánlanád még?
Nem tudom, ilyen téren nem vagyok elég tájékozott, persze ha azt mondtátok volna, hogy ajánljak könyvet az menne.
Ha van valami sorozat amit javasoltok azt írjátok meg kommentbe!

Ennyi lett volna ez a tag, remélem elnyerte tetszéseteket. Konkrét kihívottam nincs, ha megtetszett nyugodtan ti is csináljátok meg, de ne feledjétek feltűntetni, hogy innen van!

(Képek forrása: Pinterest, Google)

2015. október 22., csütörtök

Fehér Klára: Bezzeg az én időmben

Kiadó: Móra
Oldalszám: 226
Kiadás éve: 1966
Eredeti cím: -
Fordította: - 

Értékelés: 5


Fülszöveg:
„Bezzeg az én időmben nem csavarogtak fiúkkal a lányok.” "Bezzeg…" – mondják mindenre a felnőttek. Katit azonban nem érdeklik a régi történetek, ő most tizenöt éves, most szerelmes, most akar boldog lenni. Csak az első bál éjszakáján ébred rá: 1941-et ír a naptár, amikor a történelem, a felnőttvilág bármikor elszakíthatja őt szerelmétől, akár örökre is.
Fehér Klára könyve az egyik legnépszerűbb ifjúsági regény. Mi lehet a titka? Talán az, hogy egy ilyen szomorú korszakról is képes bölcs derűvel mesélni. A szeretni való szereplők, a humoros helyzetek a mai olvasó számára is közelivé, átélhetővé teszik Kati és Laci történetét.

Értékelés:
Erről a könyvről az elolvasás előtt csak annyit tudtam, hogy sokan dicsérik és hogy Reni is olvasta az SzJG-ből. Én is el szerettem volna már olvasni, de valahogy mindig azt éreztem, hogy ez nem nekem való. Aztán egy péntek délután a sulikönyvtár legalsó polcán rabukkantam erre a gyönyörűségre. Dehát miért tartják ezt a legalsó polcon?! A legfelsőn kellene, hogy legyen!
Belekezdtem, de sajnos nem kölcsönöztem ki, amit utólag már nagyon bánok. Szerencsére fent van a Magyar Elektronikus Könyvtár oldalán, így mondhatom azt, hogy ez az első e-könyv amit olvastam.
Kati egy átlagos kamaszlány, aki nem különösebben szép, ráadásul mondhatni elég szegény a családja. Együtt osztozik a földrajzatlaszán két testvérével Marival és Zsófival. Persze ebből is gubanc lesz, hiszen hárman háromféle osztályba járnak, így meglehetősen zűrös egymáshoz eljutattni, de ez úgy van megfogalmazva, hogy egyszerre izgalmas, de mégis nevethetünk, hiszen ez csak akkor is ott tűnik nagy problémának.
Az egész történet ott vesz nagy fordulatot, amikor a kitalált fiú "életre kel", azaz képbe kerül Laci. Ő egy kedves, figyelmes fiú, engem mindvégig igazából a korkülönbség zavart, de az nem csak az ő kapcsolatuban. Kati osztálytársainak beszámolójából is az derül ki, hogy szinte mindegyikük idősebbekel jár, ami nekem fura volt, hiszen ma már elég érdekes lenne, hogyha egy 22 éves srác egy 16 éves lánnyal lenne együtt.
A regényből kiderül, hogy a kamaszlányok ugyanazokkal a problémákkal küzdöttek régen, mint mi most, sőt ha lehet még többel, hiszen az ő életükben a világ komolyan beleszólt.

Ami tetszett, hogy a könyvnek nem központi eleme a háború, igazából csak a történet második felébe esik róla több szó, de valahogy érezzük a hatásait, például Antal Magda eseténél és Bodánál, amit úgy sajnáltam...
És a vége....Gyerekek! Sírtam, sírtam és sírtam. (Na jó, azért nem bőgtem szét a fejemet). Most miért? Miért kellett? Mi történt ezután? A könyv végén értelmet nyernek a "Bezzeg az én időmben..." kezdetű mondatok és megérted, hogy te miért nem tudod őket igazán felfogni. Mert ahhoz, hogy valamit igazán megértsünk át kell élnünk.

Kiknek ajánlom?
Minden 13-17 éves lánynak és tulajdonképpen bárkinek, aki emlékszik még a saját kamaszkorára. Őszintén szólva én ezt adnám 8.-ba kötelezőnek, legalábbis lányoknak. A fiúk nem biztos, hogy megértenék mindezt.

A regény legálisan, ingyenes elérhető ide kattintva.

2015. október 4., vasárnap

Suzanne Collins: Az éhezők viadala (Az éhezők viadala 1.)

Kiadó: Agave
Oldalszám: 390
Kiadás éve: 2009
Eredeti cím: The Hunger Games
Fordította: Totth Benedek

Értékelés: 5

Fülszöveg:
Észak-Amerika romjain ma Panem országa, a ragyogó Kapitólium és a tizenkét távoli körzet fekszik. A Kapitólium kegyetlenül bánik Panem lakóival: minden évben, minden körzetből kisorsolnak egy-egy tizenkét és tizennyolc év közötti fiút és lányt, akiknek részt kell venniük Az Éhezők Viadalán. Az életre-halálra zajló küzdelmet élőben közvetíti a tévé. 
A tizenhat éves Katniss Everdeen egyedül él a húgával és az anyjával a Tizenkettedik Körzetben. Amikor a húgát kisorsolják, Katniss önként jelentkezik helyette a Viadalra, ez pedig felér egy halálos ítélettel. De Katniss már nem először néz farkasszemet a halállal – számára a túlélés a mindennapok része. Ha győzni akar, olyan döntéseket kell hoznia, ahol az életösztön szembe kerül az emberséggel, az élet pedig a szerelemmel.


SPOILERT TARTALMAZHAT!!


Értékelés:
Nem is tudom mit írhatnék erről a könyvről, hiszen az utóbbi évek egyik legnépszerűbb disztópiájáról van szó, ami természetesen nekem is tetszett.
Már régóta terveztem az olvasását, de csak idén nyáron került rá sor és bátran állíthatom, hogy ebben a kategóriában a regény bent van nálam a Top 5-ben.

Maga a világ, ahol játszódik a regény, jól fel van építve és ki van dolgozva, tetszik, hogy a három rész során mindegyikről megtudjuk, hogy mivel foglalkozik és ezen kívül valami pluszot róla. (pl.: A Tizenegyedik Körzetről Ruta mesélései alapján tudunk meg többet.) A Tizenkettedik Körzet az én értelmezésem szerint kicsit kilóg a többi közül, ugyanis itt annyira nem tartattják meg be a szabályokat, a Békeőrök is jófejek és az ünnepségeket is hamar lezavarják. Egyszóval elég szegények, de azért ennyi örömük van. Katniss és családja azért nem éheznek, mert a lány kijár a szomszédos erdőbe vadászni. Itt ismerte meg legjobb barátját, Gale-t (aki természetesen többet érez egyszerű barátságnál...). Minden tiszta nyugis, míg el nem jön az Aratás, vagyis a nap, amikor kiválasztják, hogy kik az idei viadal résztvevői.
Először ezt a tesszerás dolgot nem értettem, azt hittem mindenkinek csak egyszer van benne a neve (a filmből pont ezt a kicsi jelenetet láttam és az alapján ez jött le), de nem. Ugyanis az a kegyetlen módszer, hogy feliratkozhatsz tesszeráért - ami ergo egy segélycsomag, benne egy évre elegendő olaj és gabona - de cserébe többször kerül bele a neved a gömbe. Mondjuk alapból is többször kerülsz be, hiszen 12 évesen egyszer, de 13 évesen már kétszer szerepelsz és így tovább 18 éves korodig. Így természetesen Katnisséknek van félnivalójuk, hiszen ő és Gale feliratkoztak tesszeráért, hogy megmentsék családjaikat az éhezéstől. Pont ezért nagy csavar, hogy Primet  húzzák, mert neki csak egy cédulán szerepel a neve. A fülszövegből már tudhatjuk, hogy Katniss önként jelentkezik helyette.
Ami tetszett, hogy mindenki vihet magával a viadalra egy tárgyat a körzetéből. Ugye Katniss az ikonikus fecsegőposzátás kitűzőt viszi, amit a legjobb barátnőjétől Magde-től kap, akit nagyon hiányoltam a filmből.

A vidala tulajdonképpen nincsen túlrészletezve, de szerintem nem is baj, hogy nem tudjuk meg mindenkinek a részletes haláltusáját, elég az az egy-két szívszorító rész. A többi versenyző közül egyedül a Tizenegyedik Körzet kiválasztottjait sikerült megkedvelnem. Rutát amúgy is megszerettem volna, hiszen ő csak 12 éves volt. Thresh meg mintha a húgaként szerette volna őt - ez a végén mutatkozik meg, az volt az egyik kedvenc jelenetem.

A vége meg...Őszintén szólva én kreatív embernek érzem magam, de az nem jutott volna eszembe, amit Katniss csinált, pedig a maga morbid módján az is ötletes.

A második részt már elolvastam, hamarosan filmen is tervezem megnézni és majd arról is tervezek bejegyzést.

(képek forrása: moly, Google, Pinterest)


2015. szeptember 20., vasárnap

Autumn book tag

Sziasztok!
Mivel már rendesen benne vagyunk az őszben (hiába volt a héten 30° C fölött) úgy döntöttem, hogy egy évszakhoz illő tag-gel jövök, ami innen van.

1. Mit szeretsz legjobban az őszben?

Több dolgot is kedvelek eben az évszakban. Biztos stébernek fogtok titulálni, de az első az, hogy kezdődik az iskola. A nyár szép és jó, de a vége felé már hiányzik a suli. A másik az, hogy lehűl a levegő, de még nincs annyira hűvös, hogy ne lehessen felvenni egy vékony pulóvert vagy szoknyát.

2. Mely könyvek emlékeztetnek a polcodon arra, hogy megint iskolába jársz vagy megboldogult iskolás napjaidra?
Szent Johanna Gimi, of course.

3. Egy könyv a polcodról, aminek a borítója ősszel kapcsolatos?
Hmm...Talán a Hex hall, ott a háttérben látszik, hogy ősz van, de ha ránézek nem egyből az ősz ugrik be.

4. Melyik a kedvenc horror/thriller/ Halloween történeted?
Bevallom őszintén, nem vagyok nagy rajongója a fent említett műfajoknak, mert elég ijedős vagyok, úgyhogy az egyedüli, amit említeni tudok A rossz lányok nem halnak meg, de az nem kifejezetten horror.

5. Melyik a kedvenc horrofilmed?
Nem igazán nézek ilyen filmeket, az okot leírtam a fenti kérdésben. Esetleg a Pánikszobát tudom írni, de az thriller.

6. Melyik könyv megjelenését várod legjobban idn ősszel?
Az Időfutár 6. részét. Meg kell tudnom mi lesz a vége!!

7. Mutasd meg a könyvet, amit leginkább el szeretnél olvasni ősszel!
Az első részt is nagyon szerettem, így alig várom már, hogy a kezemben legyen a folytatás.

8. Melyik (könyv alapján készített) film megjelenését várod legjobban idén ősszel?
Őszintén? Egyikét sem. A kiválasztott 2. része nekem annyira "nem aktuális", mert előbb a könyvet akarom elolvasni. A Tűzpróba meg nem hoz lázba, hiszen az első filmet sem láttam és a regény nem igazán az én stílusom.

Nem hívok ki senkit, akinek tetszik nyugodtan töltse ki, de tüntesse fel, hogy erről az oldalról van.

Képek forrása: moly.hu, google.hu

2015. szeptember 12., szombat

Leiner Laura: Hullócsillag (Bexi 2.)

Kiadó: Gabo
Oldalszám: 412
Kiadás éve: 2015
Eredeti cím: - 
Fordította: -
Értékelés: 4

Fülszöveg:
Bexi, akinek mostanra megjelent, és zajos sikert aratott a második nagylemeze, az Offline, továbbra is sikeres énekesnő, Nagy Márkot viszont teljesen elfelejtették, mert végül nem ő nyerte a tehetségkutató műsort. Körte mindent megtesz, hogy ismét sikeressé tegye Márkot, de ez nem egyszerű, nagyon mélyről kell felhozni a srácot. És hát ott vannak neki Aszádék is, még mindig a garázsában. Ezért aztán Körte megragadja a romlott majonéz miatt adódó lehetőséget, és belegyezik abba, hogy menedzseltjeivel Londonba repüljön egy utazási műsor forgatására.

SPOILERT TARTALMAZHAT!
Értékelés:
A sorozat első kötete lenyűgözött. Nem hittem, hogy tetszeni fog, mert a fülszövege nagyon sablonos volt. Viszont a második rész alaptörténete izgalmasan hangzott és mindenki dicsérte, hogy "ez még jobb, mint az előző". Aha. Hát én nem teljesen így látom.
Tehát a dolgok nagyjából úgy kezdődnek, mint a borító hátoldalán olvashatjuk. Bexinek nagy siker lett a második albuma, Nagy Márk meg saját nagyképűsége miatt bukta a tehetségkutató, vele együtt a lemezszerződést, a zsét, az utazást, s a többit. De Bexi megpróbálja felkarolni. Na itt már azért kezdett nekem hibádzani a dolog. Ugyanis szerintem nem ilyen marha egyszerű "újraéleszteni" egy elbukott tehetségkutatós karrierjét. Mindegy is, mert ugrunk tovább, Geri és Beki kapcsoltához, amiről egyikük sem tudja tulajdonképpen, hogy szerelem-e vagy barátság. Én megértem, hogy Bexi óvatos, hiszen nem akarja, hogy azért, mert híres tönkre menjen a kapcsolatuk (megint). Ettől függetlenül szerintem ostobaság volt elvinni arra mozipremierre, ahol millió egy fotós van. Várhatóan persze elindulnak a pletykák, de ezzel nincs idő foglalkozni, ugyanis Körte, a hiperszuper menedzser közli, hogy irány London. Ami kiakasztott az az, hogy Lili erre hogyan reagál. Komolyan, akkora hisztit levágott, ami már-már értelmezhetetlen, de mindenki azzal védi, hogy "dehát ő mégcsak 10 éves". Őszintén szólva én is voltam 10 éves és nem is tudom, hogy fogalmazzak, de szerintem én nem voltam ennyire...lüke.
A Londonos részek jól meg lettek írva, tetszett, hogy különböző híres helyekre látogatnak el, de engem valahogy nem ragadott el, mert ugyan voltak pozitívuimai a történetnek, több a negatívum. Bexit az írónő "önfeláldozónak" próbálja bemutatni, amikor a Márktól kapott "kuponjait" a családtagjaira "költi" és nem magára. Ugyan már! Úgy tesz, mintha nagyon nagy teher lenne neki az utazás, holott semmilyen lépést nem tesz annak érdekében, hogy ne kelljen mennie. 
Most lehet ezzel gonosz vagyok, sőt, de én már úgy vártam, hogy valaki végre beolvasson Bexinek. Ez meg is történt, de szerintem nagyon igazságtalan volt.
Összeségében lehet, hogy azért nem tetszett, mert túl hamar "felfaltam", de azért reménykedem, hogy a következő rész jobban bejön és nem húzzák a végtelenségig a sorozatot.
A következő rész borítója.
Várható megjelenés: okt. 29.

2015. augusztus 31., hétfő

Udvarlás könyvekkel könyveknek book tag

Sziasztok!
Ma így a sulikezdés előtt egy nappal úgy döntöttem, hogy egy tag-et hozok, amire Kíra hívott ki. Mégegyszer is nagyon köszönöm neki!

1. Lépés - Kölcsönözös vonzalom
Egy könyv, amire a borítója miatt vettél meg.
Mint sokan mások, én is beleszerettem a Ne érints borítójába.
2. Lépés - Első benyomás
Egy könyv, amit a fülszövege miatt szereztél be.
Hát, én általában az összes könyvet ez alapján veszem, szóval ide jó sokat tudnék mondani. De mondjuk ide A Beavatottat választom, mert annak tényleg nagyon érdekes a fülszövege.

3. Lépés - Csábítás
Egy könyv csodálatos írással.
A Leányrablás Budapesten pont ilyen. Nagyszerűen van megfogalmazva, tehát bárki odaképzelheti magát a történet helyszínére. Aki szeretne tenni egy múltbéli "utazást" annak ajánlom ezt a regényt, nem fog csalódni!

4. Lépés - Első randi
Egy első rész, ami után a sorozat többi részét is olvasni akartad.
Bosnyák Viktória: Klott Gatya, ne fárassz! Jó ez igazából egy sorozat 2. része, de utána el akartam olvasni az elsőt és a harmadikat is.

5. Lépés - Éjszakai telefonálások
Egy könyv, amit egész éjszaka olvastál.
Az éhezők viadala! Egyszerűen nem tudtam letenni, fenn maradtam éjfél után csak azért, hogy kiolvashasssam.
6. Lépés - Mindig rád gondolok
Egy könyv, amit nem tudsz kiverni a fejedből.
Nem tudom...Nálam nem szokott olyan lenni, hogy napokig kattogok egy könyv. De ha tényleg írni kell valamit, akkor megint A beavatottat tudom mondani, hiszen néha elgondolkozom egy adott élethelyzetben mit csinálna egy Önfeáldozó vagy egy Bátor.

7. Lépés - Testi kapcsolat
Egy könyv, aminek jó az érintése.
Az Esti mesék a világ minden tájáról egy Geronimo Stiltonos mesekönyv, aminek emlékszem nagyon jó puha volt a borítója, lehetett nyomogatni.


8. Lépés - A szülőkkel való találkozás
Egy könyv, amit a családodnak és a barátaidnak is ajánlanál
A lány, aki tud repülni c. könyvet ajánlom mindenkinek, hiszen elgondolkodtató, de izgalmas is.



9. Lépés - Közös jövő
Egy könyv vagy sorozat, amit sokszor újra fogsz olvasni a jövőben
Nem szoktam újraolvasni könyveket, szóval ide sajnos nem tudok írni semmit.

10. Lépés - Oszd meg a szeretet!
Kiket jelölsz?
Senki konkrétat, aki szeretné nyugodtan vigye, de tüntesse fel a forrást!

(képek forrása: moly.hu)

2015. augusztus 15., szombat

Féléves könyves kiakadás book tag

Sziasztok!
Ma - mint a címből is kiderült - egy tag-et fogok kitölteni, amire Zeyna hívott ki. Köszönöm neki mégegyszer is!

1. A legjobb 2015-ös olvasmányod.
A pár napja elolvasott Klott Gatya ne fárassz! c. könyv. Már nagyon kellett egy kicsit "gyerekesebb" hangvételű regény.

2. A legjobb folytatás, amit 2015-ben olvastál.
Kétségtelenül az Időfutár sorozat részei. Általában minden sorozatból az 1. rész a kedvencem, mert az még humoros, ott még minden rendben van, és látszik rajta, hogy nagyon akarták. Az Időfutár sorozat mindegyik kötete színvonalas.

3. Friss megjelenés, amit még nem olvastál, de szeretnél.
Nem tudom mennyire friss megjelenés, de Tahere Mafi-tól elszeretném olvasni a Ne érints c. könyvet. Nem mellesleg nagyon nagyon szép a borítója.

4. Legjobban várt friss megjelenés az év második felére.
Nem tudom. Most igazából nem várok semmit.

5. A legnagyobb csalódás.
A lázadó, a Divergent trilógia második része. Az első kötet után nem ilyenre számítottam. Az írónő rengeteg embert "kinyírt" (némelyeket értelmetlenül) és ez eléggé megalapozta - egyéb más dolgok mellett - a főhősnőnk érzelmi állapotát. És van még egy, Holly Smale-től A lány, akit soha senki nem vett észre. Alig történt benne valami, azt hittem olyan lesz, mint Marni Bates-től a Segítség, Youtube-sztár lettem!, de nem. Az jó volt, de a Geek Girl...ha olvastátok róla a véleményemet tudjátok.

6. A legnagyobb meglepetés.
Leiner Laura: Késtél. Rossz megérzéseim ellenére ez a könyv egész jóra sikeredett.

7. Kedvenc új szerző (debütáló vagy számodra új).
Több is van. Bosnyák Viktória, Suzanne Collins és Rachel Hawkins, Rob Reger - Jessica Gruner (szerzőpáros). Kedvenceim nagy része az ő tollukból származik. De ők nem debütáló írók, csak számomra újak. Kezdőktől idén nem olvastam olyan sokat eddig.

8. Legújabb könyves szerelem. 
Mármint könyves pasi akibe beleszerettem vagy könyv amibe beleszerettem? Nem értem, úgyhogy ugorjunk.

9. Legújabb kedvenc karakter.
Hmm...Talán Katniss Az éhezők viadalából. Kemény lány, aki mindent megtesz a családjáért, különösképpen a húgáért. Ha pedig fiút kell választanom, akkor legyen Grayson, a Szívzűrterápia strébereknekből. Ő igazi barát. Komolyan.



10. Egy könyv, amin sírtál.
Az imádott Jenna Fox. Az egész könyv nagyon komoly hangvételű és elgondolkodtató témákat boncolgat. Ezeken a mondatokon sírtam el magam: 
"– Mert idővel talán az emberek megváltoznak, és talán a törvények is. 
– Lehet, hogy mindannyian változunk." 
Most titulálhattok bőgőmasinának, de én ezen tényleg elsírtam magam.

11. Egy könyv, ami boldoggá tett.
Ide talán az egyik Egy ropi naplója kötet tudnám mondani. Azokon mindig jót tudok nevetni.

12. Kedvenc filmes adaptáció, amit idén láttál.
Az az igazság, hogy idén nem néztem meg semmilyen adaptációt. Csak A beavatottat, de az 2014-es és nem is emlékszem pontosan, hogy idén vagy tavaly láttam-e. (Azóta amúgy többször is megnéztem). Bárki bármit mond, nekem tetszett. A lázadót viszont még nem volt alkalmam megnézni, mondjuk az előzetesek alapján nem tűnik túl jónak meg könyvhűnek.

13. Kedvenc értékelés, amit idén írtál.
Több is van. Az egyik ilyen A rossz lányok nem halnak meg, (ide kattintiva olvashatjátok el) és A lány, akit soha senki nem vett észre. (klikk ide, hogy elolvashasd). Nem tudom mások szerint mennyire lettek jók, én annak érzem őket, mert ezeken látszik, hogy fejlődtem.

14. A legszebb könyv, amit idén vásároltál (vagy kaptál).
Kiera Cass: A koronahercegnő. Szerintem ennek a résznek a legszebb a borítója.
15. Melyik könyveket szeretnéd elolvasni az év végéig?
Hát, nincsenek konkrét terveim, de Az éhezők viadala trilógia további két részét el szeretném olvasni, továbbá Jane Austen-tól a Büszkeség és balítéletet és A klastrom titkát.

16. Kiket jelölsz?
Nincsen konkrét jelöltem, aki szeretné csinálja meg. De feletkezzetek el a forrás feltüntetéséről.

(Képek forrása: moly.hu, google.hu)

2015. augusztus 3., hétfő

Top 5 kedvenc főszereplőm

Sziasztok!
Ma úgy gondoltam, hogy összeszedem azt az öt főhőst, aki a legközelebb áll a szívemhez. Őszintén szólva először úgy gondoltam, hogy azokat szedem össze, akiket kevésbé kedvelek, de nem jutott szerencsére annyi rossz főszereplő eszembe, hogy összeállítsak belőle egy top 5-ös listát. De nem rizsázok tovább, inkább belevágok!

5. Nikki Maxwell - Egy Zizi naplója
Először nagyon szerencsétlen lánynak tartottam (és valljuk be, egy kissé az is), de vannak nagyon vicces pillanatai. Aranyos lány, aki kreatív és bármennyire is agyára megy a húga, azért szereti. Mindent megtenne a barátnőiért, és persze azért, hogy legyőzze legnagyobb ellenséget, Mackenziet.
Egy idézet tőle:
Néha azt gondolom, hogy anyának ELMENTEK OTTHONRÓL. Aztán vannak olyan napok, amikor biztosan tudom.

4. Greg Heffley - Egy ropi naplója
Hát ez a kölyök nem százas az biztos, de olyan jókat tudok nevetni rajta! Az idióta pénzkeresési módszereitől elkezdve a családján keresztül az iskolás sztorijaiig. Nem kell őt túl komolyan venni, hiszen 12-13 éves, és még hisz a Mikulásban, de kikapcsolódásnak a könyvek megfelelőek. 
Egy idézet tőle: 
Be kell vallanom, nem könnyű köszönőkártyákat írni, ha az ember nem akarja. (…) készítettem egy általános formulát, kihagytam a helyet azoknak a dolgoknak, amiket változtatni kell. Onnantól kezdve ment minden, mint a karikacsapás.Kedves Lydia néniNagyon köszönöm a csodálatos enciklopédiát! Honnan tudtad, hogy pont ezt szerettem volna karácsonyra? Nagyon jól mutat az enciklopédia a polcomon! A barátaim irigyelni fognak, hogy nekem saját enciklopédiám van. Köszönöm, hogy ilyen nagy örömet szereztél nekem karácsonyra! Szeretettel: GregA rendszer egész jól működött az első pár ajándéknál, de aztán már nem annyira.Kedves Loretta néniNagyon köszönöm a csodálatos nadrágot! Honnan tudtad, hogy pont ezt szerettem volna karácsonyra? Nagyon jól mutat az nadrág a lábamon! A barátaim irigyelni fognak, hogy nekem saját nadrágom van. Köszönöm, hogy ilyen nagy örömet szereztél nekem karácsonyra! Szeretettel: Greg

3. Sophie Mercer - Hex hall
Ennek a csajnak egyszerűen nagyszerű a humora! Szarkasztikus, vakmerő, nem fél kimondani a véleményét, és ő is mindent megtenne a legjobb barátnőéjért, Jennáért, akit nem övez túl nagy népszerűség azért, mert vámpír.
Egy idézet tőle: 
Ahogy ott ültünk a pentagramma körül, egymás kezét fogva, szinte vártam, mikor kezdjük el énekelni a Börtön ablakában című örökbecsű dalt.


2.  Kalász Hanna - Időfutár
Nem véletlenül ő lett a listámon a második. Hiszen ő egy hihetetlenül bátor, okos és kedves lány. Ő nem nyavalyog folyton folyvást (pedig lenne rá oka, nem is kevés), inkább alkalmazkodik a környezetéhez. Emelett remek poénjai vannak!
Egy idézet tőle:
– Kezdjük az elején! Hogyan ismerkedtek meg?
Hanna habozott. Azt mégse mondhatja el, hogy a börtönben.
– Az utcán. Éjjel.
– Milyen alkalomból?
– El akarta vágni a torkomat.
1. Emily - Emily the strange
Ő a legvagányabb lány, akivel valaha könyvben találkoztam! Tud szerelni, ért a fizikához, okos, és nem szégyelli a különcségét. Pluszban van 4 aranyos macskája. Ezzel a lánnyal szívesen lógnék Feketekőn az biztos!
Egy idézet tőle:
❝Én: Kösz, haver! Már azt hittem beleőrülök. 
Jakey: Szerintem ne fájjon a fejed. Csomó mindent tudsz a világról, amit sokan nem. 
Én: (Egyre érdeklődőbben.) Komolyan? Például? 
J: Például…izé, tudsz végsebességet számolni. Akárhogy is kell. 
Én: Jaj, menj már! Azt egy ovis is tudja. Mindössze meg kell szorozni a tárgy tömegét a földfelszíni gyorsasággal, négyzetre emelni, aztán elolsztani az ellenálástényezővel… 
J: Jesszus, hallod, miket mondasz?! Most komolyan, fogadok, Feketekőn te vagy az egyetlen, aki ezt tudja. 
Én: Hm. Hát jó. Ha te mondod.

2015. augusztus 2., vasárnap

Zombiapokalipszis book tag

Sziasztok!
Ma egy kicsit másféle tag-et hoztam amit itt találtam. 
A szabályok a következők:
  • Ki kell választanom 5 könyvet
  • A címüket felírni fecnikre, majd belerakni egy olyan valamibe, ahonnan ki tudom húzni, melyik kérdéshez melyik könyv tartozik
  • Ha kihúztam egy fecnit az azon szereplő könyvet véletlenszerűen ki kell nyitnom valahol és azzal a névvel kell válaszolnom a kérdésre
  • A második kérdesre ugyanabból a könyvből kell válaszolnom, mint először, ugyanezzel a módszerrel
  • A 3. és 4. kérdesre is ugyanígy kell válaszolnom.
Az öt könyvem a következő:
  1. Az éhezők viadala
  2. A Párválasztó
  3. Bűbájtalan
  4. Obszidán
  5. Késtél

1. Az első ember, aki meghal:
Brody (Bűbájtalan). A gazdag, elkényeszetett srác. Hát igen, Mina és Nan után rátippeltem volna.

2. Az a személy, akit elgáncsolsz, hogy elmenekülj a zombik elől:
Jared (Bűbájtalan). Gondoltam, hogy ő lesz. Mindenesetre senkit sem gáncsolnék el.

3. Az első ember, aki zombivá változik:
Maxon (A Párválasztó). Nem hiszem, hogy ő lenne az. Elvileg ő tanult harcolni, nem?

4. Az az ember, aki téged gáncsol el, hogy elmeneküljön a zombik elől:

Gavril (A Párválasztó). Öhmm...oké. Bár nem nézném ki belőle.

5. A csapat idiótája:
Márk (Késtél). Hát igen, tuti ő lenne. A zombikat nem lehet elüldözni egy "márkcsintással".

6. A csapat agya:
Geri (Késtél). El vagyunk veszve!

7. A csapat orvosa:
Dee (Obszidián). Talán. A szupererjével biztos meggyógyítani mindenkit.

8. A fegyverszakértő:
Bethany (Obszidián). Ő kis is?

9. A harcos:
Glimmer (Az éhezők viadala). Mivel a Hivatásosokkal volt ő jó választás lenne.

10. A csapatkapitány:
Ruta (Az éhezők viadala). Háát... Elég ügyes lány, szóval nincs még minden veszve.


A kihívottjaim pedig: Kíra, Hilla, Gabi, Helén, Zeyna, E M. Kíváncsi vagyok a ti csapatotok kikből áll! A megjelöltjeimen kívül bárki kitöltheti, de tüntessétek a fel a forrást!