2014. december 26., péntek

Winter Wonderland Book TAG

Halihó!
Igen,tudom,hgy már régen volt új bejegyzés,amiért bocsánat. 
De ma megcsinálom a Winter Wonderland tag-et,amit a Angie blogján találtam. 


1. Melyik könyv annyira boldog,hogy megmelengeti a szívedet?
Hát ide több könyvet is tudnék mondani.  Az első Gaby Schuster: Nina&Nicki sorozata. Egy klasszikus pöttyös könyv,aminek nagyon aranyos a hangulata. A másik Rachel Reneé Russell: Egy Zizi naplója c. sorozata. A könyv 10-12 éveseknek szól,egy olyan lányról,aki össze-vissza bénázik,közben vicces kalandokat él át.Ez is egy nagyon édes történet.



2.Melyik a kedvenc fehér borítós könyved?
A molyon láttam valamikor egy ennél szebbet,de persze már nem emlékszem mi volt a címe a könyvnek. 
Szerintem a Carolyn Jourdan: Ha a helyén van a szíved című könyv borítója is tetszetős.


3. Egy kényelmes fotelben ülsz,kezeslábast viselve,forrócsokival az egyik kezedben. Na de milyen kis "szörnyeteget" olvasol?
Igazából bármit szívesen olvasok,de ha választani kell,akkor Cassanra Clare-től a Csontvárost.


4. Elkezdett havazni,ezért úgy döntöttél,hógolyócsatába kezdesz. Melyik kitalált szereplővel szeretnél hógolyózni?
Jem-mel és Will-el szívesen hógolyóznék egyet,mivel a sorozatban megemlítik,hogy mikor kisebbek voltak megdobálták Jessamine-t. Szerintem nagyon vicces lenne egy ilyen hócsata. Tuti megfürdetnének hóval.

5. Sajnos, a tűz kezd szétterjedni.Melyik könyv utolsó lapjait tépnéd ki,hogy bedobd a tűzbe?
Ilyet természetesen soha nem csinálnék egy könyvvel. De mivel meg kell válaszolnom a kérdést,ezért ide az Egy ikerpár titkos naplóját választom. Nem is a vége miatt,hanem,mert szerintem ez a könyv annyira bugyuta és fogalmazási hibáktól hemzsegő.

6. Melyik az a könyv,ami annyira közel áll a szívedhez,hogy odaadnád annak karácsonyra aki még nem olvasta,de szívesen tenné?
Ez a könyv Kiera Cass-től a Párválasztó. Nem is azért,mert olyan nagyon-nagyon közel áll a szívemhez,hanem azért,mert szerintem ez egy kifejezetten jó történet,amit szerintem sokan szerethetnek.A főshősnő miatt,a disztópikus jellege miatt,és a szerelmi szál miatt.Ezt azzal mindenképpen elolvastatnám olyanokkal akik nem szeretnek olvasni.


Ennyi lett volna ez a tag,remélem tetszett nektektek és kitöltitek,akár blogon,akár hozzászólásban.
Köszönöm,hogy elolvastátok,és minden kedevs olvasómnak boldog karácsonyt kívánok!

2014. november 29., szombat

Jennifer L. Armentrout:Obszidián (Luxen 1.)

Kiadó: Könyvmolyképző
Oldalszám: 424
Értékelés: 3,5

Fülszöveg:
Mikor – éppen az utolsó középiskolai évem előtt – Nyugat-Virginiába költöztünk, beletörődtem, hogy vastag tájszólású emberek, melléképületek, szakadozó internet és rengeteg unalom tölti majd ki a napjaimat. Amíg észre nem vettem magas, szexi, különös zöld szemű szomszédomat. Az ég kiderült.
Aztán a srác megszólalt.
Daemon dühítő. Beképzelt. Pofoznivaló. Nem bírjuk egymást. Egyáltalán. De aztán, amikor egy idegen rám támadt, és Daemon egyetlen intéssel szó szerint megfagyasztotta az időt – akkor valami történt. Valami váratlan.
A szédítő idegen a szomszédból megjelölt engem.
Jól hallottad. Idegen. Mint kiderült, Daemon és a húga egy egész galaxisra való ellenféllel néznek szembe, akik mind az ő képességeikre pályáznak, a nyom pedig, amit Daemon rajtam hagyott, olyan fényesen jelzi számukra az utat, mint Las Vegas főútja. Csak úgy úszhatom meg élve, ha Daemon közelében maradok, amíg elhalványul a nyom rajtam.
Mármint ha nem ölöm meg addig én magam…

Értékelés:
Mindenki szereti. Mindenkinek tetszik. Mindenki szerelmes a főszereplősrácba. Egyszóval az értékelések alapján ez egy tökéletes könyvnek mutatkozott. De nekem nem nyerte el különösebben a tetszésemet. Ugyanis az olvasása közben többször is elgondolkoztam azon,hogy "ezt érdemes volt megvenni?".  Egy jó könyvél nem kell feltenni ezt a kérdést. A főszereplőlány,Katy,az elején szimpatikus volt a könyvesblogjával meg a könyvszeretetével,de a végére már elég idegesítő lett. Például a bálos résznél,ahol Daemon külön figyelmezette,hogy ne menjen a mezőre,mégis odament. Lehet,hogy én sem bírtam volna,ha valaki megmondja mit csináljak,de szerintem Katy nagyon rosszul járhatott volna,ha Daemon nem menti meg. Daemon Black, az álompasi sem lett a szívem csücske. Eléggé idegesítőek voltak a beszólásai,nem mindig tetszett amikor akadékoskodott.
Ami végképp kicsapta a biztosítékot,azok a csúnya szavak voltak. Általában a főszereplőlány szájából hangoztak el,szinte mindig felbukkant valahol,hogy Katy beintette Daemon-nek,meg különböző b,k,r betűs szavak. Néha tök felesleges helyeken, megjegyzem. Ezért volt egy csillag levonás.Mégis,annak ellenére,hogy nem tetszett,amikor befejeztem,akkor úgy éreztem,hogy "így nem lehet vége.". Külön jó volt,hogy belepillanthattunk az Ónixba,meg a 3-4 fejezet Daemon szemszögéből. 

Kiknek ajánlom?
Azoknak,akik egy ufós,sci-fi könyvet szeretnének olvasni,egy kis szerelmi szállal.

2014. november 23., vasárnap

Veronica Roth: A beavatott (Divegent 1.)

Kiadó: Ciceró
Oldalszám: 432
Értékelés:5

Fülszöveg:
EGYETLEN DÖNTÉS
alapján megtudhatod, kik az igazi barátaid
EGYETLEN DÖNTÉS
meghatározhatja az értékrendedet
EGYETLEN DÖNTÉS
örökre megmutathatja, kihez és mihez vagy hűséges
EGYETLEN DÖNTÉS, AMELYTŐL MEGVÁLTOZOL
Beatrice Prior az antiutópisztikus Chicagóban él: az itteni társadalom öt csoportra tagolódik, melyek mindegyike egy-egy erény kiművelését írja elő tagjai számára. Ők az Őszinték, az Önfeláldozók, a Bátrak, a Barátságosak és a Műveltek. Az év egy bizonyos napján a mindenkori tizenhat éveseknek el kell dönteniük, melyik csoporthoz kívánnak tartozni. Ennek kell szentelniük életük hátralevő részét. Beatrice ingadozik aközött, hogy a családjával maradjon-e, vagy végre önmagává váljon. Ez a két lehetőség kizárja egymást. Végül olyan döntést hoz, amely mindenki számára meglepetést jelent – még önmagának is.
Értékelés:
Amikor először szembejött velem a molyon ez a könyv,egy amolyan Éhezők viadala-szerű könyv. De elkezdtem elgondolkodni,hogy melyik csoportot választanám. Akkor letettem a voksomat arra,hogy én Művelt lennék,de ez megváltozott a regénye elolvasása után,de erről majd később.
Nem tudtam,hogy mennyire értkékeljem a művet,mert amikor hazajöttem a könyvesboltból és elkezdtem olvasni,akkor egyszerűen lebilincselt,elrakadott. Viszont ez a világ,ahol a társadalom az erényekre van építve,nem volt eléggé jól bemutatva. Nem kaptunk választ arra,hogy miért?,mikor?,és hogyan?. Sőt,tulajdonképpen azt sem tudjuk milyen évet írunk...Én ezt elég nagy pontatlanságnak könyveltem el,hiszen szerintem ez nagyon érdekes,de hogyha az egész zavaros kárba megy az egész ötlet. Ráadásul vannak benne felesleges dolgok.
Például az alkalmassági vizsga,ami a választási nap előtt van. Itt megitatnak mindenkivel egy löttyött,ún. szimulációs szérumot,ami hatására úgy érzed a valóságban vagy,egy valós szituációban. Ez az egész arra megy ki,hogy amilyen döntéseket hozol a szimulációdban,annak alapján megmondják melyik csoportba illenél. Értem én,hogy itt van a csavar,de mire jó ez,hogyha nem kötelező azt a csoportot választanod,amibe beillenél? Jó,ezt megmagyaráztam magamnak azzal,hogy ez biztos azért van,mert ez egy kicsit elgondolkoztatja őket a csoportválasztást illetően. A másik számomra ilyen feleslegesnek tűnő dolog,az a Bátrak utolsó próbája,amikor is bemennek egy szobába,ahol megjelennek szintén egy szimuláció segítségével a félelmeik,amiket legyőzhetnek,tehát ez a szimulációt tudják befolyásolni. De ezzel még nem küzdik le őket,csak mégnézik őket,kezelik őket,és tovább mennek. Szerintem ennek nincs sok értelme,mert azért fura,hogy normálisan megbirkózol az egésszel,de amikor mondujuk máskor is megcsinálod,ugyanez lesz,nem lesz más.

De akkor még egy kicsit a csoportrendszerről. Ugye minden csoportnak meg van a maga feladata,a Bátrak a kaput őrzik,ami a város határánál van és be van zárva,de nem derül ki mitől óvja a lakosokat-ez érdekel,gondolom majd a többi részből kiderül-,az Önfeláldozük a politikai vezetők,mert ők önzetlenek. De ez a Művelteknek nem tetszik,mivel a szerénységük miatt nem használhatnak mondjuk kocsikat,és egyéb modern dolgokat. Ezért egyfajta lázadás lesz,és ezért nem választanám a Művelteket,mert a vezetőjük,Jeanine egy bunkó,aki csak hatalomra vágyik.

A szereplők mind szimpatikusak voltak,kivéve persze a gonoszak. A főszereplő lány nem rinyálós,úgy mint a regények 90%-ában a főhősnők.
        
Kinek ajánlóm?
Azoknak akik szeretnének egy disztópiát olvasni,ami ugyan nem tökéletes,de a cselekménye érdkes. Főleg a 13-15-os korosztálynak

  (kép forrása:
http://weheartit.com/search/entries?utf8=%E2%9C%93&ac=0&query=Divergent&commit=&page=3&before=148086463)

2014. november 22., szombat

Choclate book tag

Sziasztok!
Ma a Choclate book tag-et fogom megcsinálni,amit Mancsi videójában láttam.

1. Étcsokoládé-Egy sötét témájú könyv
Hát tulajdonképpen ilyen könyv nincs,de ha választanom kell akkor Stray-Kóborok c. könyvet választom. Tudom,mióta csak elolvastam ezt a regényt-pontosabban nem olvastam el,hanem félbehagytam-azóta azt reklámozom,hogy ez egy milyen durva és rossz könyv,de én úgy érzem,hogy ez a könyv számomra tényleg erős. Inkább most nem részletezném miért,aki olvasta tudja. 












2. Fehér csoki-egy vidám könyv
Ide a Szent Johanna Gimi c. sorozatot választom,mert ez a könyv tele van sziporkázó poénokkal. Minden részben van valami amin a székről lefordulva lehet röhögni.









                                               3. Tejcsokoládé- egy népszerű könyv ,amit nagyon el akarsz olvasni

Nem tudom mennyire népszerű könyv,de elszeretném olvasni a közeljövőben Holly Smale: A lány,akit soha senki nem vett észre című könyvét. Sok könyvesboltban láttam,és más blogon is láttam,hogy jókat írnak erről a könyvről.










                                              4. Snickers- egy könyv,amiért megőrülsz

Elég nehéz a választás,mert egy könyv sincs amiért kifejezetten megőrülök. De ha mégis választani kell,akkor a Pokoli szerkezetek trilógiát választom ide,mert az egyszerűen fergeteges. Van benne minden: romantika,akicó humor...Egyszóval minden,ami nekem tetszik.










(csak angol borítóval találtam meg)


                               5.Ostyamentes KitKat-egy könyv,ami meglepett


Ehhez Jennifer L.  Armentrout könyvét, az Obszidián választottam. Azért lepett meg,mert nem teljesen erre számítottam. Ezzel nem azt mondom,hogy nem tetszett,csak nem vett le úgy a lábamról,mint a többi ember. Majd lesz róla könyvkritika,ahol részletesebb kifejtem.











6. Forró csoki pillecukorral és tejszínhabbal- egy sorozat,amelyet bármikor szívesen újraolvasol

Ide Rachel Reneé Russell:Egy Zizi naplója című könyvsorozatát választottam. Ugyan csak a 3. és a 4. részt olvastam,biztos vagyok benne,hogy az első kettőt is elolvasom,aztán lehet újraolvasom,mert egyszerűen annyira aranyos sorozat. Nikki és a balhéjai,Chloe,Zoey,és Brandon...



(szintén csak angol borítót találtam)

                                           7. Bonbon- egy sorozat,amit tulajdonságai miatt több olvasó is szerethet

Ide James Dashner: Az útvesztő c. könyvét választottam. Ugyan még nem olvastam végig,csak most kezdtem,de ez most az egyik legfelkapottabb regény. Szeretheti az,aki a disztópiákat kedveli,az aki a fantasy könyveket szereti.














                                                       


Köszönöm,hogy elolvastátok!

2014. november 14., péntek

Cassandra Clare: A hercegnő (Pokoli szerkezetek 3.)

Kiadó: Könymolyképző
Oldalszám: 552
Értékelés: 5++

Fülszöveg:
Tessa Graynek boldognak kellene lennie – hiszen minden menyasszony boldog, nem? Csakhogy miközben az esküvőjére készül, egyre több árny vetül a londoni Intézet árnyvadászaira. Új démon bukkan fel, akit vér és titkok fűznek Mortmainhez; ahhoz a férfihoz, aki könyörtelen automatonjai, a pokoli szerkezetek segítségével az árnyvadászok elpusztítására törekszik. Mortmainnek már csak egyetlen dologra van szüksége, hogy megvalósítsa a tervét. Tessára. 

Az értékelés SPOILERT tartlamazhat! Csak saját felelőségre olvasd! Én szóltam...

Értékelés:
Én komolyan nem hittem,hogy sírni fogok rajta,mert hát úgy álltam hozzá,hogy ez "csak" a Pokoli szerkezetek,ezen nem lehet sírni. Most ezek után mondanom kell,hogy nagyon nagyot tévedtem. Már az elején sírtam,amikor Jem elkezdett haldokolni,és azt hitte nem hallja,amikor Magnus-szal beszélget. Azon a részen sírtam el magamat először,amikor Will ezt mondta parabataiának,hogy: "Élj,de nyugodj,bátyám,már vár az öröklét." Ez a mondat még nem is a szomorú része a dolognak,de én elsírtam magam már ezen. Miért? Nem tudom,de ez a búcsúzás már maga megérintett. Voltak oldalak,ahol az egyik bekezdésen még mosolyogtam a következőn meg már újra rám jött a sírhatnék. Annál a résznél,amikor Jessamine elmondja az utolsó kívánságát Will-nek nem tartottam gyerekesnek Jessie-t.Akkor sem,amikor A Hercegben elvitte Tessa meg Jem a Néma városba neki a Jessie babát,a babaházából. Neki az a babaház a mindene,ami a régi életéri emlékezteti. A végén,amikor szelllemként megjelent,és közölte vele Will,hogyha egyszer bemegy majd a szobájában,láthatja,hogy sértetlen a babaház,akkor ott is szorongatott már a sírás,mert mert egyszerűen,hogy Will betartotta az egészet,mert tudta ez mennyit jelent Jessie-nek...Olyan szép!
Na,de most már befejezem az ömlengést,rátérek az értékelésre. A könyv hozta az első két rész színvonalát,sőt még érdekesebb csavarokat tartalmaz. Sok új dolgot,megtudhatunk Mortmain-ről,arról,hogy Tessa valójában micsoda,na meg persze Jem és Will barátságáról. Valahogy nem akarom elhinni,hogy az egésznek így vége van. Tudom,hogy itt van a Végzet ereklyéi sorozat(amit hamarosan el fogok olvasni,már megrendeltem az első részt),de az mégsem ugyan az. Ez egy olyan világ,amiben szívesen élnek(persze a Mortmain-es részt leszámítva). Amikor Will találkozott azzal a sok automatonnal,akik a falut mészárolták le,akkor nagyon úgy éreztem,hogy én inkább menekültem volna,nem úgy,mint Will tette,aki csak azért is ment tovább,hogy Tessát kiszabadíthassa. Ez a rész minden eddiginél meghatározobb. Cselekmény szempontjából is,és sokkal mélyebb érzéseket kelt bennem a szokásos tetszett helyett. Egy rendkívüli barátságnak lehetünk tanúi(Will és Jem),egy rendkívüli szerelemnek(Tessa,Will,Jem),egy rendekívüli párosnak(Cecily és Gabriel). Örültem,amikor Sophie megkapta azt a két dolgot amit szeretett volna. A felemelkedést,és,hogy Gideon megkérte a kezét. 
Ez a rész egyszerűen varázslatos,nem lehet ki hagyni! Egy olyan történet,ami tényleg meghat.
Kinek ajánlom?
Azoknak akik szeretnének egy érzelmes romantikus fantasy sorozatot olvasni.

2014. november 2., vasárnap

Tavi Kata: Nyitótánc (Sulijegyzetek 1.)

Oldalszám: 358
Értékelés: 4

Fülszöveg:

Lilla imád táncolni, épp ezért alig várja az új középiskolát és a tánccsoportot, az új barátnőket, no meg a helyes fiúkat.
Csakhogy a szomszédba költözött nyáron a leghelyesebb srác, a kosaras Krisztián, aki úgy fest, mint egy rockisten.
A szülők azt mondják, valaha ők barátok voltak, de akkor miért olyan elutasító Krisztián?
Mi zajlik a kosárcsapatban, miért vitáznak egymással a fiúk, hol nyíltan, hol burkolva? Tényleg a tehetség számít?
Mi történik a lányok között? Hogyan lehet barátságból elutasítás, szeretetből harc? Van-e megbocsátás egy lánycsapatban?
Lilla nagyszájúan lavíroz az iskola nyüzsgő életében, barátságok és szerelmek között. Szurkol a kosárcsapatnak, szenved a feleltetések alatt, és hol örömmel, hol bánatosan éli a középiskolások mindennapi, ám izgalmas életét.

Értékelés:
Elég vegyes érzelmeim vannak ezzel a könyvvel kapcsoltban. Azzal biztos tudattal rendeltem meg,hogy nekem ez biztosan tetszeni fog. Hát, nem teljesen így lett. Voltak részek,ahol szerettem a könyvet,volt olyan rész,amikor úgy gondoltam,hogy "hú,ezt de lefogom húzni",ez főleg Lilla érthetlen viselkedésénél éreztem,meg amikor nyilvánvaló hasonlóságokat láttam a Szent Johanna gimiből. Én is utálom,hogyha valaki ehhez a könyvhöz hasonlít valamit,de ebben a könyvben már nagyon nyilvánvaló dolgok vannak.
Például,hogy a SzJG-ben Renit, "Ren"-nek becézik,itt meg Lillát "Lil"-nek. Márk meg gyakorlatilag Arnold meg Ricsi keveréke.
Az elején nagyon Ricsire hasonlított,aztán a vége felé már a konfliktusai miatt Arnold karakterére hasonlított.
Gréta Virág értebb változata.
Jázmin meg olyan,mint Kinga,csak néhol kedvesebb.
Ami még nem tetszett a regényben,hogy egyes helyeken zavaros volt.
Már magát az iskola felépítése is furcsa volt,mert ugye vannak a táncosok,a sportolók,meg a rajzosok. Ezek elvileg tagozatok,de kábé semmi nem különböztek,mert ugyanolyan óráik voltak és ugyanakkor,csak valamelyik tagozatnak néha nem volt nulladik órája,meg hatodik vagy hetedik.
A másik ami nem volt egyértelmű néhány helyen,azok a szereplők. Nem mindegyik osztálytárs került képbe folyton,ezért fura volt amikor megemlítették. Csak kapkodtam a fejem,hogy várj,most ki az a Levente? Vagy ki az a Mariann? 
És pár csattanó sem "csattant" akkorát. TÖMÉNY SPOILER!!! Például amikor kiderül,hogy Gergő apja lefizeti a kosárcsapat edzőjét. Mondjuk nem hiszem el,hogy valaki nem akarja jelenteni az igazgatóságnak.TÖMÉNY SPOILER VÉGE!!!
A végefelé annyira már nem volt nagy ellenszemvem a könyvvel,de csalódást okozott.

Kinek ajánlom? 
Azoknak,akik szerették a Szent Johanna gimit, a 13-14 éves korosztálynak.

2014. október 31., péntek

This or that-tag

Sziasztok!
Ma egy újabb tag bejegyzéssel jövök,amit ezen az oldalon láttam.
Vágjunk is bele!

1. Könyv: audió formátumú (hangoskönyv) vagy papírkönyv?
Papírkönyv,mindenképpen. Kisebb koromban az anyukámmal hallgattam hangoskönyvbe meséket,regényeket (Rémségek cirkusza),de most már nem szokásom.

2. Könyv: keményfedeles vagy puha borító?
A keményre szavazok,ugyanis tapasztalat,hogy a puha könyvek sokkal könnyebben sérülnek. Mégis,a puha olcsóbb,tehát puha borítós könyveket rendelek,mert 4000 Ft-t azért kicsit sokkallok egy keményfedeles könyvért. Inkább vigyázom a puhára.

3. Történet: fikció vagy valós alapok?
Fikció. Az igaz történetek általában megrémisztenek

4. Történet: fantasy vagy mindennapi dologok?
Mindettő.


5. Olvasás: Harry Potter vagy Twilight?
Harry Potter. A Twilight-ot régebben szerettem,nyáron könyvben is elolvastam(van is róla krtitka a blogon).

6. Olvasás: kindle,iPad vagy egyéb?
Papírkönyv,az az igazi. Ráadásul nincsenek is ilyen eszközeim.

7. Olvasás: kölcsönzöd vagy megveszed a könyvet?
Is-is. Járok könyvtárba,de könyvesboltba is.

8. Vásárlás: könyvesbolt vagy online?
Régebben csak könyvesboltba jártam,de mostanában internetről is rendelek. Általános tapasztalat,hogy interneten olcsóbbak bizonyos könyvek. (Például a Késtél-t 3000 Ft környéki áron láttam a könyvesboltba,neten meg 2500-600 Ft körül van)

9. Könyv: egyrészes vagy sorozat?
Inkább sorozat,de az egyrészes könyveket is szeretem

10. Olvasás: hosszú olvasmányok vagy rövid történetek?
Egyértelműen hosszú olvasmányok.

11. Olvasás: szeremtől csöpögős vagy akciódús könyv?
Nagyon egyiket sem szeretem,de inkább akciódús könyv. Nem baj ha van benne romantika,de egy idő után már idegesítő ha csak arról van szó.

12. Olvasás: napozás közben vagy a takaróba bújva?
Takaróba bújva. Nem nagyon járok strandra.

13. Forró csoki vagy latte (tejeskávé)?
Tekintve,hogy édesszájú vagyok inkább forró csoki. De nem iszok olvasás közben,mert féltem a könyvet.



14. Könyv: elolvasok az értékeléseket,vagy csak magadtól döntöd el?
Elszoktam olvasni az értékeléseket,hogy tudjam azért mire számítsak.

Ennyi lett volna,köszönöm,hogy elolvastátok!

Kép forrása: https://www.vitalvar.hu/etrendkiegeszitok-blog/item/622-406-ellenallhatatlan-forro-csoki

2014. október 27., hétfő

Rick Riordan: A csontlabirintus (A 39 kulcs 1.)

Kiadó: Könyvmolyképző
Oldalszám: 236
Értékelés: 5

Fülszöveg:

Mi történne,hogyha rájönnél,hogy a családod az egyik leghatalmasabb család a történelemben?  Mi lenne,ha azt mondanák,hogy a család erejének forrását elrejtették a világ különböző részein, 39 kulcs formájában? Mi lenne ha választás elé állítanának-fogod az egy millió dollárt és elsétálsz,vagy megkapod az első kulcsot? Ha Amy vagy Dan Cahill helyében vagy,a kulcsot választod-és megkezdődik a veszélyes hajsza.

 Értékelés:
Már hallottam erről a könyvről régebben,és meg is tetszett. Aztán egy szép nap bementem a könyvtárba és bent volt az első rész. Amikor elkezdtem olvasni már akkor éreztem,hogy nekem ez tetszeni fog. Főleg,mert  a szereplők nagyjából annyi idősek,mint én,és mert én alapból szeretem az olyan könyveket,amiben sok a rejtély és a titok. És a 39 kulcs ilyen: Sok benne a titok,rejtélyes,és nagyon jó csavarok vannak benne,olyanok amire egyáltalán nem számítunk. (Igen,most az utolsó fejezetre célzok,meg amikor kiderül,hogy mit tett a Holt família). A könyvet színessé teszik a karakterek,akik nagyon jól ki vannak dolgozva. Amy már az elején belopta magát a szívembe azzal,hogy szereti a könyveket,meg úgy az egész karaktere szerethető. Dan ugyanilyen,bár ő annyira nem rajong a könyvekért,de a számokhoz nagyon ért. Bár nekem lenne ilyen eszem!
Nellie személyésége számomra még nem jött át,mint a két főszereplőé. Jófej,amikor segít Dan-nek és Amy-nek,meg,hogy megérte a helyezetüket,hogy nincs valami sok pénzük,de nekem nem annyira nagy kedvenc. 
Aztán jöjjenek a gonoszak,akikből eléggé sok van:
Ian és Natalie Kabra: Hát öcsém,ezekre mondom ám,hogy utálatosak! SPOILER mi az,hogy azzal rémisztgetik Amy-t,hogy megmérgezték Dan-t? SPOILER VÉGE 
Holt család: Az egész familía őrült!! Komolyan mondom!
TÖMÉNY SPOILER KÖVETKEZIK!!! Ők akarták megölni Amy-éket!!! Nem normálisak! Főleg Eisenhower!! TÖMÉNY SPILER VÉGE!

Kiknek ajánlom?:  10-13 éves korosztály,olvasás megszerettetéséhez kiváló könyv! Természetesen bármikinek ajánlom,aki szereti az iyen „rejtélyes,kincskeresős” könyveket.

2014. szeptember 19., péntek

We love books- tag

Halihó!
Tudom,elég régen írtam már új bejegyzést,és mivel most egyetlen befejezett olvasmányom sincs,a legújabb bejegyzés egy book tag. Ezen az oldalon láttam.

1. Ha a könyveid közül csak egyet tarthatnál meg,a többit pedig el kéne dobnod,mi lenne az?
Passz, Szerintem egy molynak nem lehet ilyen kérdést feltenni.

2. Melyik az a könyv,amit soha nem olvasnál el újra?
Őszintén szólva nem tudom. Általában azt a könyvet,amelyik nem tetszik azt félbehagyom,nem nagyon kínlódom vele. 

3. Szoktál rágcsálni,iszogatni olvasás közben?
Nem,nem nagyon jellemző rám. Ha nagyon "rákapok" a kekszre,akkor olvasás közben eszegetek belőle. Inni nem nagyon szoktam,nem szeretném,hogy ráboruljon a könyvre bármiféle folyadék

4. Mikor kezdődött a könyvek iránti szereteted és melyik volt az első könyv amit olvastál?
Hát meséket hallgatni kiskoromban szerettem. A könyvtárból anyu kivett egy nagy Geronimo Stiltonos mesekönyvet,és abból olvasott esténként. Ezt mesélte egyszer valamelyik ismerősünknek,és az ismerős ezt kérdezte:
-És mindennap olvasol fel egy mesét?
-Á,dehogy,2-3-mat!
Olvasgatni aztán szerettem,de aztán az igazi szenvedélyt a SzJG alakította ki. Az első könyvre amit kiolvastam már nem emlékszem.

                                                                                                                                    

5. Nagyon romantikus vagy nagyon akciódús?
Inkább azt szeretem ha megy a cselekmény,nem pedig "rizsa" van,mondjuk szerelemről vagy bármi másról.

6. Függővég vagy lezárt befejezés?
Könyve válogatja. Például egy jó,izgalmas regénynél nem baj az,hogyha függővég van. De például egy rossz könyvnél a függővég kifejezetetten rossz,mert az arra kényszerít ,hogy vedd meg a következő kötetet. Egy jó könyv jó függővége,nem ilyen értelemben kényszerít.
De a lezárt befejezéssel sincs tulajdonképpen semmi bajom.

7. Kicsi vagy nagy könyv?
Hát nem tudom,igazából a "normál" méretű könyveket szeretem. De ha dönteni kell akkor kicsi,mert azokat könnyebben tudom magammal vinni.

8. Egy műfaj,vagy többnek a keveréke?
Keverék. Az izgi. (pl.: fantasy+ romantikus)

9. Múltban,jelenben vagy jövőben játszodó könyv?
Inkább jelenben vagy a múltban játszódó könyvek. A dsiztópiák közül nem mindegyiket szeretem. Mondjuk nem olvastam még olyan sokat ilyen műfajban,de a jövőbeli könyvek durvák,és én azokat nem bírom.

10. Önálló könyv vagy sorozat?
Inkább a  sorozat. Ha megtetszik egy történet,utána tudni akarom mi lesz a szereplőkkel vagy mi lesz/lehet még az adott történetből.





2014. augusztus 27., szerda

Szűcs Vanda: Egy ikerpár titkos naplója

Kiadó: Alexandra
Oldalszám: 228


Fülszöveg:
Vajon ki állítja azt, hogy az egypetéjű ikreknek belülről is hasonlítaniuk kellene? 
Hát, nem! 
Ott van például Feltser Luca, aki színötös tanuló, cserkészetre jár, és sohasem hazudik. És Feltser Zita, akit leginkább csak a csinos ruhák és Nagy Marci smaragdzöld tekintete érdekel. 
Ez a könyv az ő titkos, párhuzamos naplójuk, melyet a hetedikes tanév kezdete óta vezetnek: Luca dátumozva és az élményeket pontozva, ahogy kell; Zita pedig csak úgy, ahogy érzi… 
Ha hiányzott már, hogy első kézből értesülj a tinik életéről, a suliban és azon túl, akkor neked találták ki ezt a könyvet, amelynek szerzője ugyanúgy tizenhárom éves, mint főhősei, és akikkel együtt fog felnőni a titkos napló további fejezeteiben!




Értékelés:

Igen,jól látjátok,a bejegyzés elején nem pontoztam a könyvet. Azért,mert nem tudom,hogy erre a könyvre hány pontot adjak.
Mielőtt még bármilyen kritikát írnék,meg szeretném említeni azt a lányt,aki erről a "műről" egy iszonyat vicces értékelést hozott össze. Rea,marha jó vagy!
De térjünk rá az én véleményemre.
Ez a könyv ez...Első elolvasás után nem tűnt olyan rossznak. Aztán elolvastam a fenti linken található értékelést és be kellett látnom,ebben a könyvben elég nagy bakik vannak. Ezeket nem sorolnám fel mégegyszer,Rea már megtette.
Na,akkor jöjjenek a dolgok,amik engem idegesítettek eme "remekműben".
Zita. Zita számomra egy idegesítő szereplő volt. Tesz a világra,cigizik(oké,hogy csak egyszer,de akkor is),miniszoknyában jár(13 évesen),bliccel.Utálom,UTÁLOM,az ilyen embereket,ezeket a plázacicákat,akik azt hiszik,hogy aki jól tanul az már stréber,meg akinek nincs olyan jó kinézete(mondjuk ez nézőpont kérdése) az már nyomi. Arról már nem is beszélnék,hogy mit reagál amikor a szülei külön költöznek....
Ezekután érthető,hogy a két iker közül kit kedveltem jobban...
Ebben a könyvben még az is zavart,hogy Szűcs Vanda nem tud hitelesen szereplőket ábrázolni.
Most komolyan,azt hiszi,hogy a jó tanulók ilyesmikről beszélgetnek szabadidejükben??!!
"Nyugodtan beszélgethettünk az ózonréteg elvékonyodása okozta problémáról."
Na ne...
Ami még kiakasztott,hogy Zita hülyének nézi a barátnőjit,amikor sírnak-rínak,hogy a buszos srác beszólt nekik...
Basszus,ennyi erővel ők is röhöghették volna Zitát,amikor azért volt morcos,mert Marci nem volt suliban a "kapcsolatuk" előtt.
Komolyan,én a könyv végére már kicsit el is felejtettem,hogy járnak,annyira semmilyen az ő kapcsolatuk...
Meg most komolyan,ha egy fiú megtudja,hogy egy lány kölcsönösen szerelmes belé,akkor az első dolog,hogy megpróbálja lesmárolni??

Már fent említettem ezt a miniszoknyás dolgot Zita kapcsán. Na most a könyv szerint a Feltser ikrek katolikus iskolába járnak. Kérdem én: Milyen katolikus iskola az,ahol engedik,hogy miniszoknyában járjanak a lányok? Meg ilyen durván sminkeljék magukat,mint Zita?
És ősszel jön a folytatás!
Hát,kíváncsi leszek,hogy az milyen lesz.
Amúgy egy másik blogon a blogger azt mondta,hogy ha Szűcs Vanda ír még könyveket,amik netalántán jók lesznek,már nem fogják megvenni,mert megjegyezték neki ezt a kis "alkotást". Hát igen. Plusz egy ok miért ne adj ki könyvet ilyen fiatalon.Mert ha egyszer egy rossz írót/írónőt megjegyez egy moly,akkor nem fogja neki elfeljteni az irományát amit utált.


2014. augusztus 9., szombat

Cassandra Clare: A herceg (Pokoli szerkezetek 2.)

Kiadó: Könyvmolyképző 
Oldalszám: 490
Értékelés: 5

Fülszöveg:

A Viktória-korabeli London mágiával átszőtt alvilágában Tessa Gray végre biztonságban érezheti magát az árnyvadászok körében. Ez a biztonság azonban mulandónak bizonyul: a Klávé szakadár tagjai terveket szőnek Charlotte leváltására az Intézet éléről. Ha Charlotte elveszti a pozícióját, Tessa az utcára kerül, és könnyű zsákmánya lesz a titokzatos Magiszternek, aki saját sötét céljai érdekében akarja felhasználni Tessa képességeit.

                                                               
                                                                   


Vélemény:

Hú,mit is mondhatnék...Ez a könyv is volt olyan jó,mint a trilógia első része. Izgalmas volt,sőt, ebből a könyvből megtudhattunk az árnyvadászok szokásairól még többet.(Végzet kardja,Végzet kelyhe-felemelkedés).Valamint Will családjáról is megtudhattunk még többet,ez nekem kifejezetten tetszett. Mivel nem nagyon szeretnék spoilerezni,csak annyit mondok,hogy ebben a részben a szerelmi háromszög dolog is még jobban kiéleződik.
                                                     
És komolyan mondom nagyon én sem tudnék dönteni. Az első részben Jem-et választottam volna,de Will-nek olyan jó humora, Jem meg olyan kedves,érzékeny.....Will jó mondta: Jemet képtelenség utálni.
 


                  „Jemnek kell menni. Őt képtelenség gyűlölni. Még az a sátáni macska is szereti.”

Na igen,a sátáni cicus,akit Mrs. Dark házából hoztak el,akit aztán Church-nek kereszteltek. Nagyon bírom a kispofát, bár nem szeretném ha megkarmolna.

                                                                                        




Henry és Charlotte....Hát komolyan,nagyon vicces és furcsa házaspár. Annyi  házas év után most döbbentek csak rá igazán,hogy szeretik egymást. Mindegyik karakter megfogott, Charlotte azért,mert egy erős,szigorú nő,de jó szíve van, Henry pedig azért,mert nagyon szeretem a könyvekben a vicces,és a szórakozott alkokat.
                                                                         
                   „Azt gondoltam,hogy kedvelsz-mondta durcásan- És hogy idővel talán szeretni is megtanulsz.
-Én is ugyanezt gondoltam rólad-felelte elgondolkodva Charlotte-Hogyan lehettünk mind a ketten ennyire buták?
-Nos saját magamon nem vagyok meglepődve-mondta Henry- De őszintén Charlotte,neked lehetett volna több eszed.

                                                                 


Összeségében ez a könyv is volt olyan jó,mint az első,és várom a folytatást!
Hogy kiknek ajánlom?: Azoknak természetesen akik olvasták az első részt,valamint az egész trilógiát azoknak,akik olvasták a Végzet ereklyéit,és szeretnének róla többet megtudni. Aztán azoknak is,akik csak egy izgalmas,jó kis fantasy-t akarnak olvasni.

2014. augusztus 1., péntek

Lisa Jane Smith- A beavatás (Titkos kör 1.)

! Helyenkét SPOILER tartalmaz!(a spoileres részek jelölve)

Fülszöveg:
Miután kénytelen volt a napfényes Kaliforniából a borongós New Englandbe költözni, Cassie visszasírja régi életét. Ugyanakkor furcsa kötődést érez egy csapat ijesztő kamaszhoz, akik az iskoláját uralják. Beavatást nyer a New Salemet évszázadok óta uraló boszorkányok rendjébe, bekerül a Titkos Körbe, amely egyszerre jelent mámorító izgalmat és halálos veszélyt. Ám amikor beleszeret a titokzatos és érdekes Adambe, Cassie-nek döntenie kell, hogy ellenáll-e a kísértésnek, vagy szembeszáll a sötét erőkkel, hogy megkapja, amit akar – még ha ez azt is jelenti, hogy elég egyetlen rossz döntés, és utolérheti a vég.

Értékelés:
Mielőtt elkezditek olvasni a kritikámat azt tudnotok kell,hogy a könyvet félbehagytam,mert nem tetszett.
Nos,ebből következik tehát,hogy az értékelésem negatív lesz.
A könyvtárból vettem ki ezt a könyvet. Amikor elolvastam a fülszöveget jónak találtam,így kikölcsönöztem. Ám elkövettem egy hibát: csak ezt az egy könyvet kölcsönöztem ki az nap,mert otthon ott volt még az Alkonyat,amit be akartam fejezni.Szóval csak ez jött velem haza. Mivel nem olvastam/néztem a Vámpírnaplókat,így az írónőt nem ismertem. Nem is tudtam addig,hogy ő írta a Vámíprnaplókat,csak a borítóra rá volt írva,hogy a Vámíprnaplók írőnőjétől. A történetről azonban nem is tudok mit mondani. Csak spoilerrel.
                                                     ----->SPOILER KÖVETKEZIK!<-------
Ugye a sztori elején Cassie,a főszereplő találkozik egy titokzatos sráccal,aki ad neki egy követ.Majd anyja közli vele,hogy nagyanyjához költöznek. Így Cassie élete felfordul.És a suli. Na az akasztott ki nagyon. Hogy ott mindenki a boszi csajok füttyére táncol.Idegesített,hogy ezek a csajok azt csinálhatják amit akarnak.Aztán a végébe beleolvastam,és ezek csajok megszivatták Cassie-t,majd közli vele a boszorkányok vezetője,hogy ő már a "foglyuk".
                                                     ---->SPOILER VÉGE<-----
A moly.hu-n olvastam egy értékelésben,hogy könyvek,amiket L. J. Smith ír azok rosszak,viszont a sorozatok,amiket a könyveiből csinálnak  klasszak.
És most ez tulajdonképpen nem is tudom,hogy jó-e vagy rossz.
Jó,mert az ötleteiből jó dolgokat kihozni.
Rossz viszont,mert így a könyveit nem nagyon olvassák.
Ebből a könyvből is van sorozat.


                                                                 
                                                      




2014. július 28., hétfő

Denise Vega: Ide kattints!

!Helyenkét spoilert tartalmazhat

Fülszöveg:
Erin Swift tizenhárom éves nyakigláb lány, aki felesik a saját hatalmas talpában. Olyan jó a webes lapok szerkesztésében, amilyen pancser a szerelemben. Mindenben pont a fordítottja gyerekkori barátnőjének, Jillnek. A lányok olyanok, mint Erin, és olyanok szeretnének lenni, mint Jill. 
Erin világháló tagozatos osztályban kezdte a hetediket. Ez az év az iskola belső információs korzójának, az Intranetnek a megszerkesztésével fog eltelni. Swift nagyon jó web dizájnban – az anyukájának ez a foglalkozása. Amikor kész az iskola belső rendszere, Erin Swift klikkelhet az indítógombra: ránk fog kattintani. 

Értékelés:
Hú,szerintem ez egy klassz könyv volt! Tetszett,mert az én korosztályomról szólt,bár én nem járok hatosztályos gimibe. Idén lesz esélyem felvételizni egy ilyen iskolába. Erin bírtam,ám a barátnőjét az elején,a középén,nagyon nem. Nem tetszett,hogy Erin nem mer nemet mondani Jilly-nek,bár ezt még azért kicsit megértettem. SPOILER De azon kiakadtam amikor Jilly választásra kényszerítte Erin-t,hogy válasszon Mark és ő közte. Mi az,hogy megtiltja,hogy miután Jilly szakít Mark-kal,nem barátkozhat Erin Mark-kal?! SPOILER VÉGE. Aztán amikor kikerült az Intranetre az a "tévedés". Na,akkor eléggé sajnáltam Erin-t,mert hát ő nem ezt akarta. Mikor a legelején meg beszólt Erinnek Serena,akkor nem igen értettem,hogy Erin miért úgy reagált ahogy,de így,hogy utólag kiderült,hogy Serenának igaza volt...Jilly karakterét igazából a végére úgy ahogy megszerettem. Viszont a kedvencem az Rosie. Ő mindig mindenkinek megmondta az igazat,sőt kiállt Erin mellett.
Kedvenc szereplők: Erin,Rosie.
Megjegyzés: Nekem pozitív élmény volt a könyv,és lehet rosszul hiszem,de ez a könyv igazán annak lehet jó,aki 12-13-14 éves.




  

2014. július 19., szombat

Becca Fitzpatrick: Csitt,csitt

Rajongók figyelem!
Ez az értékelés negatív lesz. Amennyiben nem akartok rossz kritikát olvasni,ezt a cikket kérlek hagyjátok figyelmen kívül!


Fülszöveg:
EGY SZENT ESKÜ. EGY BUKOTT ANGYAL. EGY TILTOTT SZERELEM. A romantika nem szerepelt Nora Grey tervei között. Az iskolában egy sráchoz sem vonzódott különösebben, akármennyire is próbálta erőltetni legjobb barátnője, Vee. Aztán feltűnt Folt. Simulékony mosolyával és tekintetével, amivel mintha a lány veséjébe látna, Folt legjobb belátása ellenére is vonzza Norát. Azonban néhány rémisztő találkozás után Nora már nem tudja, kiben bízzon. Úgy tűnik, Folt mindenhol ott van, ahol ő is, és többet tud róla, mint a legközelebbi barátai. Nora nem tudja eldönteni, hogy a fiú karjaiba kellene-e omlania vagy inkább menekülni és elrejtőzni előle. És mikor megpróbál válaszokat találni, egy olyan igazságot fedez fel, ami sokkal nyugtalanítóbb, mint amit Folt közelsége okoz. Végül egy ősi csata közepén találja magát, halhatatlanok és bukottak között és mikor arra kerül a sor, hogy ki mellé álljon, a rossz választás Nora életébe kerül.

Értékelés:
Nos,azt tudnotok kell,hogy a könyvet félbehagytam,mert nem igazán jött be,de azért írok róla egy normális kritikát.

Ezt a könyvet,anno láttam,hogy a http://moly.hu/ -n nagyon sokan ajánlák. Így hát amikor megláttam a könyvtárban egyből kikölcsönöztem.Egyik reggel,amikor egy kicsit később kellett suliban indulnom,akkor nekiálttam ennek a könyvenk,és olyan boldogsággal töltött el az érzés,hogy van valamire időm reggel. Na most,a legeslegelején,a könyv egy igén >>érzékeny<< témával foglalkozik,így hát,amikor a tanárok láttak az udvaron,és megkérdezték a címét jót  kacagtak a mű nevén,de a kezükbe nem adtam.A könyvrajongó barátnőmel mikor olvasgattuk,gyorsan be is zártuk egy másik tanár előtt. Azon a napon a suliban ott kellett maradnom sokáig ugyanis volt egy program én meg messze lakom az iskolától.
És akkor és ott,nagyon jól tudtam azonosulni a könyvvel. Nora,az elején szimpi is volt,de aztán mikor a képe került a Folt gyerek is-na onnantól nem tetszett. Nem tetszett Folt >>utalásai<< bizonyos dolgokra,és elegem volt abból,hogy ez a Folt,tönkreteszi Nora életét. Egy kicsit untam,de mivel nem volt más elfoglaltságom olvastam tovább.Ahogy egyre jobban kezdett Folt a képbe kerülni úgy utáltam meg a sztorit. Pontosan valamikor akkor hagytam abba,mikor Nora meg Vee elmentek arra a helyre,ahol Folt pincér.
Szerintem az írónő eleve nem választotta ki jól a neveket. Vegyük a „Folt” -ot. Nem tudom honnan származik pontosan a hölgy aki alkotta a regényt,de az így elég fura név,főleg,hogy magyarban más jelentése van.
Aztán a „Vee”. Ez nyilván egy becézés akar lenni,de nem tudom kitalálni,hogy melyik névé. Pedig nevekben jó vagyok. Lehet,hogy nyáron befejezem a művet,nem biztos.





                                                                   


2014. július 18., péntek

Stephenie Meyer: Twilight-Alkonyat

Szerintem, az Alkonyatot senkinek sem kell bemutatni,mint könyvet. Biztosan hallott róla már mindenki valamilyen formában. De ha nem:
Fülszöveg:
Mersz szeretni? Az életed árán is? Forks fölött mindig felhős az ég. Bella Swan, az érzékeny, zárkózott lány afféle önkéntes száműzetésre ítéli magát, amikor ide költözik apjához. Bella alapjáraton is mágnesként vonzza a bajt, ezúttal azonban nem csak a „mindennapi” csetlések-botlások fenyegetik. Hanem Ő… Ő, akinek aranyszín szeme van, titokzatos, szeszélyes, kiszámíthatatlan, félelmet keltő és biztonságot sugárzó. Ő, akit Edwardnak hívnak, mint valami ódivatú regény hősét. Ő, aki megmenti az életét. Ő, aki mégis a legnagyobb veszélyt jelenti Bella számára. Az indián rezervátumban furcsa, félelmetes mesék keringenek. És egy nap a legenda megelevenedik…

Borítók:




                                                                            

                                                                          



Értékelés:
Mivel már a filmet láttam,a könyv nem volt számomra egy "új történet". Ettől függetlenül tetszett a karakterek leírása,éshogy a könyvből olyan dolgokat is megtudhattunk,amit a filmben nem láthattunk.Sőt,amikor elolvastam azt a részt,amikor Bellát Edward bemutatja a szüleinek,akkor egészen meglepődtem,hogy írhatták át a forgatókönyvet. Aki látta a filmet annak kötelező! Sőt a könyvben egészen megszerettem Alice-t-na-nem mintha  a filmben utáltam volna. Kicsit a tesómra emlékzetett,ő is ilyen kis "szeleburdi".Valamint a könyvben Emmetett is megkedveltem a humora miatt.
Kedvenc karakterek:
Carlisle,Esme,Bella,Edward,Alice,Emmett.